Motor Racing - Formula One World Championship - Hungarian Grand Prix - Race Day - Budapest, Hungary

19. po raz pierwszy. „Dobre wspomnienia tylko dzięki kibicom”

Robert Kubica nie mógł być w dobrym nastroju po wyścigu o Grand Prix Węgier. Mimo że tempo w porównaniu z George Russellem było dziś lepsze niż wczoraj, to Robert nie czuł się idealnie w samochodzie. Jak kierowcy Williamsa oraz inżynier tego zespołu oceniają rywalizację na Hungaroring?

„Brak przejazdów z dużym obciążeniem paliwem w ten weekend i cieplejsze warunki sprawiły, że nie znaliśmy dokładnie optymalnej strategii. Walka na czele pomiędzy Maxem a Lewisem pokazała, jak blisko byli stratedzy. Zdecydowaliśmy się na agresywną strategię jednego postoju, ściągając George`a nieco wcześniej by utrzymać się za Alfą Romeo i pozwolić mu na ściganie ze Strollem pod koniec wyścigu. Robert miał nieco krótszy ostatni stint, ale został on zakłócony przez niebieskie flagi. Obaj kierowcy zarządzali swoimi oponami dobrze, a George był w stanie powstrzymać Strolla jadącego na znacznie świeższych oponach” – powiedział Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

„Nadal musimy pracować nad tempem samochodu, ale zauważyliśmy poprawę w ten weekend i teraz możemy cieszyć się okresem wakacyjnym zanim wrócimy by zmierzyć się z zupełnie innymi wyzwaniami stawianymi przez Spa i Monzę” – dodał.

George Russell wystartował dziś z 15. miejsca, a najwyżej był na 13. pozycji. Pierwsze okrążenie – bardzo dobre w jego wykonaniu poza reakcją na światła, ukończył na 14. miejscu. Anglik w wielu momentach nie miał dziś tempa, ale skutecznie bronił się przed Lance Strollem i ostatecznie ukończył wyścig na 16. miejscu – po raz 4 w tym sezonie,

„Sobota zdecydowanie przeszła nasze oczekiwania więc dziś trochę wróciliśmy do rzeczywistości. Miałem dobre pierwsze okrążenie, zyskałem dwie pozycje, wyprzedzając Magnussena i Kvyata w zakrętach czwartym i piątym, co było fajne. Miło było ścigać się z innymi kierowcami. Nadal czeka nas dużo pracy, ale jest wiele pozytywów, które wywieziemy z tego weekendu. Zrobiliśmy duży krok naprzód” – powiedział George Russell.

Robert Kubica startował z 19. miejsca i na tej pozycji dojechał do mety – po raz pierwszy nie tylko w tym sezonie, ale i w całej karierze w F1. W ten sposób ma już zaliczone wszystkie miejsca od 1. do 20.

„Wyścig był taki, jaki oczekiwaliśmy. Musieliśmy zarządzać oponami by dojechać na nich do końca wyścigu przy strategii na jeden postój. Feeling w samochodzie nie był świetny, tak jak wczoraj. Po przerwie wakacyjnej będziemy mieli zupełnie inne tory i mysimy poczekać i zobaczyć, czy będziemy na nich w stanie zmniejszyć stratę do rywali, tak, jak George był w stanie zrobić to tu. To było niesamowite móc zobaczyć tak wielu ludzi z Polski, którzy tu przyjechali. Chciałbym im podziękować za wspaniałą atmosferę i mam nadzieję, że wywiozą stąd dobre wspomnienia, tak jak ja” – cytuje wypowiedź Roberta Kubicy informacja prasowa Williamsa.

W nieco innym tonie Polak wypowiadał się dla Eleven Sports.

„Mogło być lepiej. Warunki nie były łatwe bo było ciepło więc musieliśmy dbać o opony, szczególnie tylne. Wyścig wyglądał tak, jak się tego spodziewaliśmy. Dojazd do pierwszego zakrętu był bliski. George wracał z zewnętrznej, Giovinazzi przyhamował, a ja już miałem gaz otwarty, ale na szczęście tylko go pocałowałem i nie uszkodziłem skrzydła. Mam nadzieję, że mimo to kibice będą miło wspominać przyjazd do Budapesztu. Ja miło wspominam, ale tylko dzięki nim” – powiedział Kubica.

Bardzo ciekawe wypowiedzi Roberta po wyścigu cytował Cezary Gutowski: „Był skomplikowany. Szczególnie sam początek. Jest kilka rzeczy, które musimy naprawić – abstrahując od osiągów bolidu. Gdy je rozwiążemy, czy poprawimy powtarzalność, wszystko będzie znacznie łatwiejsze. Mam nadzieję, że się z tym uporamy i w drugiej połowie sezonu będziemy regularni podczas każdego weekendu, co znacznie ułatwi jazdę” – powiedział Kubica, zapytany o wnioski po połowie sezonu.

Poniżej wyniki tego wyścigu. Jutro z samego rana ukaże się „stenogram” z jazdy Roberta Kubicy, a około godziny 11-12 stenogram z jazdy George Russella. Następnie podsumowania. Dziękuję wszystkim za śledzenie blogowych relacji z weekendu.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 sierpnia

Urodził się Ian Scheckter (18 startów).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii i zapewnia sobie drugi tytuł mistrzowski w F1. Jedyne podium w F1 zgarnia Hans Herrmann.

Bruno Senna zastępuje Nicka Heidfelda w bolidzie Lotus Renautl. Niemiec nie wróci już do F1.

Najnowsze wpisy