Silverstone F1 Grand Prix Wielkiej Brytanii

Silverstone zostaje w F1 do 2024 roku

Nie będzie zmiany miejsca rozgrywania Grand Prix Wielkiej Brytanii. Kierowcy Formuły 1 przynajmniej do 2024 roku będą rywalizować na torze Silverstone.

Na 2 dni przed rozpoczęciem rywalizacji na Silverstone Formuła 1 ogłosiła podpisanie umowy na organizację wyścigu z władzami toru.

Silverstone było jednym z kilku torów, które nie miały jeszcze podpisanej umowy na sezon 2020. Mówiło się, że Grand Prix Wielkiej Brytanii może zostać przeniesione na uliczny tor w Londynie. Większość kibiców, kierowców i szefów zespołów była jednak za tym by pozostać na tym legendarnym torze, na którym F1 gości nieprzerwanie od 1987 roku.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.