Silverstone F1 Grand Prix Wielkiej Brytanii

Silverstone zostaje w F1 do 2024 roku

Nie będzie zmiany miejsca rozgrywania Grand Prix Wielkiej Brytanii. Kierowcy Formuły 1 przynajmniej do 2024 roku będą rywalizować na torze Silverstone.

Na 2 dni przed rozpoczęciem rywalizacji na Silverstone Formuła 1 ogłosiła podpisanie umowy na organizację wyścigu z władzami toru.

Silverstone było jednym z kilku torów, które nie miały jeszcze podpisanej umowy na sezon 2020. Mówiło się, że Grand Prix Wielkiej Brytanii może zostać przeniesione na uliczny tor w Londynie. Większość kibiców, kierowców i szefów zespołów była jednak za tym by pozostać na tym legendarnym torze, na którym F1 gości nieprzerwanie od 1987 roku.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 1 kwietnia

Urodził się Shinji Nakano (33 starty).

David Coulthard triumfuje po raz 10. w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz pierwszy na podium stanął Nick Heidfeld.

„Ten rok jest po to, żeby sprawdzić, czy jestem w stanie jeździć i na jakim poziomie w wyścigach długodystansowych. Nie chodzi o czasy okrążeń, bo o jazdę jestem spokojny, ale o też o to, że będę musiał przejechać wyścig 24-godzinny czy zmieniać się wielokrotnie za kierownicą. Do tej pory byłem przygotowany do maksymalnej koncentracji, ale tylko raz” – mówi Robert Kubica.