ROKiT nie 3 a 5 lat z Williamsem! Haas odpowiada w sprawie Rich Energy

Bardzo dobrymi wiadomościami podzielił się Williams na swojej stronie internetowej. ROKiT będzie sponsorem ekipy o 2 lata dłużej niż zapowiadała pierwotna umowa. Ekipa Haasa ogłosiła natomiast, że w świetle zapisów umowy Rich Energy nadal jest jej sponsorem.

„Decyzja pokazuje długoterminowe zobowiązanie pomiędzy dwiema stronami, będące stabilną podstawą do osiągania założonych celów strategicznych. Od początku trwającej od 6 miesięcy współpracy, obie strony korzystały z synergii pomiędzy nimi. ROKiT już teraz zauważył istotny wzrost rozpoznawalności w wielu obszarach oraz nowe możliwości współpracy” – czytamy w ogłoszeniu Williamsa.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy ogłosić to przedłużenie. Jak powiedziałam w lutym, to naturalny partner dla nas, podzielający wartości innowacji, doskonałości inżynieryjnej i zaufania. ROKiT dołączył do zespołu w trudnym okresie, a przedłużenie umowy oznacza dla nas, że wierzą w naszą wizję i są zaangażowani w pomoc nam w jej realizacji. Osobiście bardzo podoba mi się praca zespołu ROKiT i nie mogę doczekać się jej kontynuacji” – powiedziała Claire Williams.

Prezes ROKiT, Jonathan Kendrick, powiedział: „Nasze relacje z Williamsem wspierają naszą pozycję jako światowego gracza na rynku telefonów mobilnych, w branży rozrywkowej i przemyśle alkoholowym. Mamy ekscytujące plany by wyprodukować ekskluzywny content ROKiT Williams Racing oraz silną dystrybucję produktów ABK i Bogarts. Jestem również zdeterminowany by pomóc zespołowi wrócić na podium, gdzie powinni być”.

Haas komentuje

Wiele godzin musieliśmy natomiast czekać na komentarz Haasa w sprawie wczorajszego Tweeta tytularnego sponsora ekipy, Rich Energy.

Dziś ukazało się oświadczenie, w którym zespół stwierdza, że Rich Energy w świetle prawa nadal pozostaje sponsorem zespołu.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 maja

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Maurice Trintignant, wygrywając GP Monako. Pierwszy raz na podium stają Cesare Perdisa i Eugenio Castellotti. Po raz ostatni w F1 jedzie Alberto Ascari. Pierwsze i jedyne podium w Formule 1 zgarnęła w tym wyścigu Lancia.

Wolfgang von Trips odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii.

Drugie zwycięstwo w F1 odnosi Jackie Stewart, triumfując w GP Monako. Po raz pierwszy best lapa wyścigu uzyskuje Lorenzo Bandini, a John Surtees zalicza 50. start w F1.

Urodził się Pedro Diniz (98 startów).

Jody Scheckter odnosi 6. triumf w F1, wygrywając GP Monako. Pierwszy raz z pole position startował John Watson, a w F1 zadebiutował Riccardo Patrese.

Alain Prost wygrywa po raz 7. w F1, triumfując w GP Belgii. Jedyne najszybsze kółko wyścigu w karierze wykręca Andrea De Cesaris. W F1 debiutuje Thierry Boutsen.

Kimi Raikkonen triumfuje w GP Monako, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz na podium staje Mark Webber.

Sebastian Vettel wygrywa GP Hiszpanii, odnosząc 14. zwycięstwo w karierze.

Na torze Monza odbywają się testy zespołu SMP Racing, startującego w kategorii LMP2 w WEC. Nie może brać w nich udziału Sergey Sirotkin, dlatego zastępuje go… Robert Kubica. Władze ekipy są bardzo zadowolone z jazdy Kubicy Dallarą P217 Gibson. „To będzie dla mnie przyjemność pomagać SMP Racing do tak wymagającego wyścigu jak 24H Le Mans. Mamy wiele pracy podczas tych dwóch dni testów, ale jestem przekonany, że wspólnie z Maurizio i Viktorem zbierzemy przydatne informacje aby optymalnie ustawić samochód” – komentuje test Kubica.

„Uwielbiam ich. Są nadzwyczajni. Pojawili się na testach, gdy było jasne, że mamy poważne problemy. Ich widok wraz z wielką flagą wspierającą Roberta był wzruszający. To samo działo się w Australii. Wokół naszego zaplecza było mnóstwo zagorzałych polskich fanów dopingujących Roberta i cały zespół. Myślę, że to nieocenione wsparcie, zwłaszcza gdy nie idzie zbyt dobrze. Jesteśmy bardzo wdzięczni polskim fanom w tej chwili i mamy nadzieję, że zdołamy nieco odwrócić sytuację, by Robert mógł pokazać trochę swojego talentu, który bez wątpienia ma. To dla nas główny cel – wynagrodzić wsparcie i wiarę polskich kibiców nie tylko w Roberta, ale i cały zespół” – mówi Claire Williams o polskich kibicach dla Autosportu.

Najnowsze wpisy