ROKiT nie 3 a 5 lat z Williamsem! Haas odpowiada w sprawie Rich Energy

Bardzo dobrymi wiadomościami podzielił się Williams na swojej stronie internetowej. ROKiT będzie sponsorem ekipy o 2 lata dłużej niż zapowiadała pierwotna umowa. Ekipa Haasa ogłosiła natomiast, że w świetle zapisów umowy Rich Energy nadal jest jej sponsorem.

„Decyzja pokazuje długoterminowe zobowiązanie pomiędzy dwiema stronami, będące stabilną podstawą do osiągania założonych celów strategicznych. Od początku trwającej od 6 miesięcy współpracy, obie strony korzystały z synergii pomiędzy nimi. ROKiT już teraz zauważył istotny wzrost rozpoznawalności w wielu obszarach oraz nowe możliwości współpracy” – czytamy w ogłoszeniu Williamsa.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy ogłosić to przedłużenie. Jak powiedziałam w lutym, to naturalny partner dla nas, podzielający wartości innowacji, doskonałości inżynieryjnej i zaufania. ROKiT dołączył do zespołu w trudnym okresie, a przedłużenie umowy oznacza dla nas, że wierzą w naszą wizję i są zaangażowani w pomoc nam w jej realizacji. Osobiście bardzo podoba mi się praca zespołu ROKiT i nie mogę doczekać się jej kontynuacji” – powiedziała Claire Williams.

Prezes ROKiT, Jonathan Kendrick, powiedział: „Nasze relacje z Williamsem wspierają naszą pozycję jako światowego gracza na rynku telefonów mobilnych, w branży rozrywkowej i przemyśle alkoholowym. Mamy ekscytujące plany by wyprodukować ekskluzywny content ROKiT Williams Racing oraz silną dystrybucję produktów ABK i Bogarts. Jestem również zdeterminowany by pomóc zespołowi wrócić na podium, gdzie powinni być”.

Haas komentuje

Wiele godzin musieliśmy natomiast czekać na komentarz Haasa w sprawie wczorajszego Tweeta tytularnego sponsora ekipy, Rich Energy.

Dziś ukazało się oświadczenie, w którym zespół stwierdza, że Rich Energy w świetle prawa nadal pozostaje sponsorem zespołu.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 lipca

Alberto Ascari wygrywa GP Wielkiej Brytanii. To jego 12. zwycięstwo w F1. 10. raz na podium stanął Juan Manuel Fangio.

Jack Brabham wygrywa po raz drugi w F1. W GP Wielkiej Brytanii wywalczy też pierwsze pole position. Pierwszy raz na podium staje Bruce McLaren.

Jim Clark triumfuje w GP Holandii. Popisuje się również 20. w swojej karierze najszybszym okrążeniem w wyścigu.

Jochen Rindt wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii. Po raz 31. i ostatni na podium w swojej karierze staje Jack Brabham. W F1 debiutuje Emerson Fittipaldi. 86. i ostatni raz w F1 jedzie Dan Gurney.

Niki Lauda triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. 50. GP w historii zalicza zespół Shadow.

John Watson wygrywa GP Wielkiej Brytanii. 100. wyścig w F1 zalicza Jean-Pierre Jarier, a 200. Ford Cosworth jako producent silników.

Po raz 19. w F1 wygrywa Niki Lauda. W GP Wielkiej Brytanii swoje pierwsze pole position wywalczy Keke Rosberg. Pierwszy raz na podium staje Patrick Tambay.

„Koniec lata Kubica rozpocznie końcową fazę rehabilitacji, a po jej zakończeniu będzie możliwe przeprowadzenie testów, prawdopodobnie z użyciem bolidu Renault z 2009 roku” – mówi Eric Boullier.

Diario Motorsport pisze, że Robert Kubica rozmawia z Haasem. W ciągu kilku kolejnych dni doniesienia te zdementują zarówno szef tej ekipy Gunther Steiner, jak i sam Robert Kubica.

Najnowsze wpisy