Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Opony na Francję – Kubica z dwoma twardymi kompletami

Pirelli podało już wybory poszczególnych mieszanek opon na Grand Prix Francji. Kierowcy zdecydowali się na zabranie 9 lub 10 kompletów miękkich opon, choć nie wszyscy. W Williamsie ponownie mamy różnice.

Pirelli przywiezie na Paul Ricard swój pośredni zestaw mieszanek, a zatem od C2 (twarde) poprzez C3 (pośrednie) do C4 (miękkie).

9 kierowców zdecydowało się na zabraknie 9 kompletów miękkich opon, a 8 na wzięcie 10. Wyjątki stanowią Max Verstappen oraz kierowcy Racing Point – Lance Stroll i Sergio Perez, którzy wezmą po 8 kompletów.

Verstappen jest rekordzistą w ilości opon pośrednich, których będzie miał aż 4 komplety. Na drugim biegunie są Daniel Ricciardo, Romain Grosjean i Danil Kvyat, którzy wzięli po 1 komplecie opon C3.

Po dwa komplety twardych opon będą mieli Ricciardo, Grosjean, Norris, Perez, Stroll, Kvyat i Robert Kubica. Wybór Polaka różni się od wskazań jego partnera z zespołu tym, że Polak będzie miał 2 komplety opon twardych i pośrednich, a Russell 1 komplet twardy i 3 pośrednie.

Oto pełne zestawienie:

Opony Grand Prix Francji 2019 F1

Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 23 września

Peter Revson wygrywa GP Kanady. To jego 2. i ostatnie zwycięstwo w karierze. Po raz 2. i ostatni na podium staje Jackie Oliver. Revson zalicza również ostatnie z 8. podiów, a Emerson Fittipaldi staje na podium po raz 20. Ostatni raz w F1 startują Francois Cevert oraz Jackie Stewart. Było to 50. GP dla zespołu March.

Urodził się RObert Doornbos (11 startów).

Nigel Mansell triumfuje w GP Portugalii.

Potwierdzają się informacje, że Robert Kubica miał umowę z Ferrari na starty w 2012 roku. Robert kontynuuje ciężką pracę, ćwicząc 2-3 razy dziennie.

Sebastian Vettel wygrywa w GP Singapuru. Pierwszy raz najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Nico Hulkenberg. Było to 50. grand prix zespołu HRT.

„Kimi nie był Robertem Kubicą, a Robert nie był Fernando Alonso czy Lewisem Hamiltonem, ale istnieją dobrzy kierowcy na rynku” – mówi Gerard Lopez, współwłaściciel Lotus Renault.

Najnowsze wpisy