Brundle Russell Kubica

Kubica i Russell w stock carze – ukazał się materiał Sky Sports

W weekend wyścigowy o Grand Prix Kanady telewizja Sky Sports opublikowała materiał z udziałem Roberta Kubicy i George Russella. Kierowcy Williamsa gościli na torze stock carów.

W serii tej od czasu do czasu ściga się główny mechanik Roberta Kubicy, Ben Howard. Razem z Kubicą i Russellem, był Martin Brundle ze Sky Sports.

W materiale niestety nie znajdujemy wielu ujęć z samej jazdy, nie oglądamy również żadnego pojedynku. Są jedynie krótkie, kilkusekundowe urywki. Materiał skupia się przede wszystkim na rozmowie z kierowcami.

Robert Kubica zapytany o wrażenia mówi, że jest to coś zupełnie innego niż samochody, którymi miał okazję dotychczas jeździć.

„Jeżeli chodzi o formę jesteśmy daleko od miejsca, w którym chcielibyśmy być, ale to, że ukończyliśmy wszystkie wyścigi jest pocieszeniem” – powiedział natomiast George Russell, zapytany o tę skuteczność finiszowania przez Martina Brundle.

Zapytany o swój powrót, Robert powiedział, że to dobre doświadczenie i miło jest wrócić, choć oczywiście wolałby być z przodu. Polak jednocześnie porównał obecną Formułę 1 do tej sprzed 10 lat.

„Formuła 1 bardzo się zmieniła, nie można powiedzieć czy na lepsze czy gorsze, jest po prostu inna. Czasem słyszy się głosy od starszych kierowców, że to nie ta F1 co kiedyś. Sobota jest w miarę podobna – chodzi o wyciskanie maksimum z samochodu, ale w wyścigach chodzi o oszczędzanie opon, paliwa. Powiedziałbym, że wyścigi dziś są dziś bardziej jak endurance niż sprint” – powiedział Robert.

Polak powiedział też, że w Australii czuł się jak debiutant.

„Oczywiście znam dobrze padok, wiem, ile kosztuje praca z zespołem, ale w warunkach prowadzenia samochodów F1, jestem jak debiutant. George jest bardzo utalentowanym kierowcą, wygrał wszystko co było możliwe w juniorskich seriach i miło patrzeć, jak pracują ci młodzi kierowcy, z jaką wiedzą wchodzą do Formuły 1. Za moich czasów nie mieliśmy tylu możliwości co oni. Nie było tylu programów juniorskich, nie było tak wielu możliwości pracy z zespołami” – powiedział Robert.

„Samo bycie tu jest wielkim wyróżnieniem. Oczywiście, obaj jesteśmy zwycięzcami, fighterami więc chcielibyśmy więcej. Dla mnie to są też nowe doświadczenia, pracy dla zespołu. W Williamsie jest 750 osób i to my musimy im wyznaczać im kierunek działań” – powiedział Russell zapytany o swoje odczucia po debiucie. Zapewnia również, że cieszy się, z dobrych wyników innych debiutantów, bo to też świadczy na jego korzyść” – powiedział Russell zapytany o swoje odczucia.

Brundle zapytał, czy widzą jakąś szansę na poprawę Williamsa w tym sezonie. Na to pytanie odpowiadał tylko Russell.

„Musimy zrozumieć, jaka jest forma bolidu, dlaczego taka jest. To wszystko jest długim procesem, samo stworzenie przedniego skrzydła to 6-8 tygodni. Wierzę, że jest światełko w tunelu” – stwierdził Anglik.

A jak czuje się Robert wiedząc przed wyścigiem, że i tak nie maja szans na punkty?

„Zawsze trzeba dawać z siebie wszystko. Oczywiście chciałoby się być wyżej i na dłuższą metę taki stan może być ciężki, ale zawsze trzeba starać się zrobić swoje dla siebie, dla zespołu i starać się poprawić” – powiedział Kubica.

„Mimo że auto jest z tyłu stawki, to i tak jest to bolid Formuły 1 i musi być wspaniale nim jeździć?” – zapytał Brundle.

„Tak i nie” – odpowiedział… George Russell. „W porównaniu z autami sprzed 5 lat jeździmy sekundę szybciej od nich. Nadal mamy jednak pewne problemy, które musimy pokonać. Są one relatywnie łatwe do pokonania i nie wiemy, jaki zysk nam to da. Teraz musimy optymalizować to co mamy w każdym wyścigu” – powiedział Russell.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 23 września

Peter Revson wygrywa GP Kanady. To jego 2. i ostatnie zwycięstwo w karierze. Po raz 2. i ostatni na podium staje Jackie Oliver. Revson zalicza również ostatnie z 8. podiów, a Emerson Fittipaldi staje na podium po raz 20. Ostatni raz w F1 startują Francois Cevert oraz Jackie Stewart. Było to 50. GP dla zespołu March.

Urodził się RObert Doornbos (11 startów).

Nigel Mansell triumfuje w GP Portugalii.

Potwierdzają się informacje, że Robert Kubica miał umowę z Ferrari na starty w 2012 roku. Robert kontynuuje ciężką pracę, ćwicząc 2-3 razy dziennie.

Sebastian Vettel wygrywa w GP Singapuru. Pierwszy raz najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Nico Hulkenberg. Było to 50. grand prix zespołu HRT.

„Kimi nie był Robertem Kubicą, a Robert nie był Fernando Alonso czy Lewisem Hamiltonem, ale istnieją dobrzy kierowcy na rynku” – mówi Gerard Lopez, współwłaściciel Lotus Renault.

Najnowsze wpisy