Zmienili ROKiT na ROBERT i się zaczęło

Tę historię opisywaliśmy Wam już w relacji live z wydarzeń w Barcelonie, ale teraz warto ją jeszcze raz przypomnieć, szczególnie, że Williams wrzucił interesujący filmik z niesamowitej przygody polskich kibiców podczas Grand Prix Hiszpanii.

Dwaj z wielu reprezentantów kibiców Roberta Kubicy w Barcelonie nieco przerobili koszulki Williamsa, zmieniając nazwę tytularnego sponsora – firmy ROKiT – na Robert, zachowując przy tym oryginalną kolorystykę. Zauważył to jeden z przedstawicieli firmy, który poprosił zespół prasowy Williamsa o odnalezienie tych kibiców i zaproszenie ich do padoku Formuły 1.

Williams zamieścił dziś filmik z poszukiwań tych kibiców oraz ich wizyty w padoku.

„Bardzo się cieszę, nie mogę wciąż w to uwierzyć. Zrobiłem tę koszulkę, by pokazać Robertowi, jak wiele znaczy dla swoich fanów” – powiedział jeden z kibiców. Mieli oni okazję nie tylko zwiedzić padok Formuły 1, ale również obejrzeć garaż Williamsa i dotknąć bolidu Roberta Kubicy. Warto zauważyć, że nie rozpadł się przy tym.

Poniżej zobaczycie nagranie z tej wizyty:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.

Najnowsze wpisy