Motor Racing - Formula One World Championship - Monaco Grand Prix - Saturday - Monte Carlo, Monaco

Zmaksymalizowane kwalifikacje Williamsa – wypowiedzi i statystyki

Brak błędów innych kierowców sprawił, że Williams mógł walczyć w kwalifikacjach do Grand Prix Monako jedynie ze sobą. Minimalnie lepszy okazał się George Russell. Przeczytajcie wypowiedzi inżyniera i kierowców Williamsa i zobaczcie szczegółowe wyniki kwalifikacji.

Osiągi samochodu nadal są rozczarowujące, jednak dzisiejsze jazdy poszły dobrze. Obaj kierowcy wyciągnęli nauki z przejazdów w czwartek i ponownie byli bezbłędni. Samochód był niezawodny podczas treningów i pozwolił czynić stabilny postęp w trakcie weekendu. Inżynierowie zarówno na torze, jak i w Grove pracowali wczoraj bardzo mocno nad poprawą ustawienia samochodu i opon. Zespół sprawił, że prawidłowo przeprowadziliśmy sesję Q1, a Robert i George mieli czyste przejazdy i byli w stanie wyciągnąć limity z samochodu. Niestety nasze czyste tempo nie było dziś wystarczające by mierzyć się z innymi ekipami. Przy braku żółtych flag czy większych błędów innych kierowców, nie byliśmy w stanie wykorzystać żadnej okazji” – powiedział Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

George Russell był dziś nieco ponad ćwierć sekundy szybszy od Roberta Kubicy, poprawiając się o prawie 0,9 sekundy w stosunku do trzeciego treningu. Jego idealny czas okrążenia, złożony z czasów sektorów w kwalifikacjach to 1:13.464. Russell przejechał 3 stinty na miękkich oponach w kwalifikacjach, trwających 5, 5 i 2 okrążenia.

 

„Czuję, że zmaksymalizowaliśmy kwalifikacje. Byłem zadowolony z mojego okrążenia na koniec, rzuciłem wszystko na szalę i wycisnąłem wszystko z samochodu. To była zabawa z dreszczykiem emocji przejeżdżać tu takie okrążenie na ulicach Monako. Jeżeli chodzi o wyścig, to muszę trzymać się asfaltu, unikać band i korzystać na błędach innych” – powiedział po kwalifikacjach George Russell.

Robert Kubica uzyskał czas 1:13.751, a po złożeniu najlepszych sektorów było to 1:13.656. Polak wyjechał na dwa stinty podczas kwalifikacji, trwające po 6 okrążeń.

„Dziś warunki były lepsze i mieliśmy lepszy feeling i przyczepność, ale pewnie wszyscy tak mieli. Jeżeli chodzi o jazdę i działanie to zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, ale nie mieliśmy szczęścia z ruchem na torze gdy opuściłem garaż. Koniec końców, to była gładka sesja, a jutro czeka nas trudny wyścig” – powiedział Robert Kubica.

„Wszystko było w miarę OK, bez większych niespodzianek, w normie. W Monako wszystko jest możliwe, ale trzymanie się razem z Georgem lub nie nie ma znaczenia” – dodał Robert w rozmowie z Eleven Sports.

Oto pełne wyniki kwalifikacji, ale ustawienie na starcie jeszcze się zmieni za sprawą kar:

Wyniki kwalifikacji Grand Prix Monako 2019 F1

Tak kształtowały się czasy poszczególnych sektorów:

Tak natomiast prędkości poszczególnych kierowców:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy