opony Pirelli Williams

Wybory opon na GP Azerbejdżanu

Na dość zróżnicowane strategie wyborów opon zdecydowali się kierowcy Formuły 1 na Grand Prix Azerbejdżanu. Robert Kubica weźmie ze sobą tylko 1 komplet twardych opon.

Przed każdym weekendem, kierowca musi wybrać 13 kompletów opon – minimum jeden z każdej z trzech dostępnych mieszanek. Tym razem na uliczny tor w Baku Pirelli dostarczy ekipom pośredni zestaw mieszanek, a zatem od C2 do C4.

Poszczególni kierowcy zdecydowali się na wzięcie od 7 (Vettel i Leclerc) do 10 (Ricciardo, Hulkenberg, Sainz, Norris, Perez i Stroll) kompletów opon miękkich. Opon pośrednich biorą od 1 (Ricciardo) do 5 (Vettel i Leclerc) kompletów. Opon twardych wszyscy biorąc 1 lub dwa zestawy.

Robert Kubica będzie miał 1 komplet twardych, trzy komplety pośrednich i 9 kompletów miękkich opon. Na nieco inny wybór zdecydował się George Russell, który weźmie 2 komplety twardych i 2 komplety pośrednich opon.

Poniżej pełne zestawienie Pirelli:

Wybrane opony Pirelli Baku Azerbejdżan F1 2019

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 17 sierpnia

Urodził się Jimmy Davies (5 GP, 1 podium).

Stirling Moss wygrywa po raz 5. w swojej karierze, triumfując w GP Pescary. Po raz pierwszy na podium staje Harry Schell.

GP Austrii pada łupem Carlosa Reutemanna. 33. i ostatnie podium zalicza Denny Hulme. Po raz 200. na podium w F1 staje Ford Cosworth jako dostawca silników.

20. zwycięstwo w F1 odnosi Alain Prost, wygrywając GP Austrii.

Rubens Barrichello wygrywa GP Węgier. 2. miejsce Michaela Schumachera oznacza, że Ferrari zapewnia sobie 12. tytuł mistrzowski w swojej obecności w F1. Na podium stanął po raz 20. w swojej karierze Ralf Schumacher.

Najnowsze wpisy