opony Pirelli Williams

Wybory opon na GP Azerbejdżanu

Na dość zróżnicowane strategie wyborów opon zdecydowali się kierowcy Formuły 1 na Grand Prix Azerbejdżanu. Robert Kubica weźmie ze sobą tylko 1 komplet twardych opon.

Przed każdym weekendem, kierowca musi wybrać 13 kompletów opon – minimum jeden z każdej z trzech dostępnych mieszanek. Tym razem na uliczny tor w Baku Pirelli dostarczy ekipom pośredni zestaw mieszanek, a zatem od C2 do C4.

Poszczególni kierowcy zdecydowali się na wzięcie od 7 (Vettel i Leclerc) do 10 (Ricciardo, Hulkenberg, Sainz, Norris, Perez i Stroll) kompletów opon miękkich. Opon pośrednich biorą od 1 (Ricciardo) do 5 (Vettel i Leclerc) kompletów. Opon twardych wszyscy biorąc 1 lub dwa zestawy.

Robert Kubica będzie miał 1 komplet twardych, trzy komplety pośrednich i 9 kompletów miękkich opon. Na nieco inny wybór zdecydował się George Russell, który weźmie 2 komplety twardych i 2 komplety pośrednich opon.

Poniżej pełne zestawienie Pirelli:

Wybrane opony Pirelli Baku Azerbejdżan F1 2019

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum
Tego dnia w F1

1955 – Na torze Monza, testując nowy samochód Ferrari, zmarł Alberto Ascari, dwukrotny mistrz świata F1.
1958 – Stirling Moss odniósł swoje 8. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii na Zandvoort.
1963 – Graham Hill wygrywa GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze.
1974 – GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze, wygrywa Ronnie Peterson
2001 – Zmarł Vittorio Brambilla, mający na swoim koncie 74 starty w F1 i po 1 zwycięstwie, pole position i najszybszym okrążeniu.
2002 – David Coulthard wygrywa po raz 12. w karierze, triumfując w Grand Prix Monako przed Michaelem Schumacherem i jego bratem Ralfem.
2013 – W Grand Prix Monako zwycięża Nico Rosberg przed Sebastianem Vettelem i Markiem Webberem.