opony Pirelli Williams

Wybory opon na GP Azerbejdżanu

Na dość zróżnicowane strategie wyborów opon zdecydowali się kierowcy Formuły 1 na Grand Prix Azerbejdżanu. Robert Kubica weźmie ze sobą tylko 1 komplet twardych opon.

Przed każdym weekendem, kierowca musi wybrać 13 kompletów opon – minimum jeden z każdej z trzech dostępnych mieszanek. Tym razem na uliczny tor w Baku Pirelli dostarczy ekipom pośredni zestaw mieszanek, a zatem od C2 do C4.

Poszczególni kierowcy zdecydowali się na wzięcie od 7 (Vettel i Leclerc) do 10 (Ricciardo, Hulkenberg, Sainz, Norris, Perez i Stroll) kompletów opon miękkich. Opon pośrednich biorą od 1 (Ricciardo) do 5 (Vettel i Leclerc) kompletów. Opon twardych wszyscy biorąc 1 lub dwa zestawy.

Robert Kubica będzie miał 1 komplet twardych, trzy komplety pośrednich i 9 kompletów miękkich opon. Na nieco inny wybór zdecydował się George Russell, który weźmie 2 komplety twardych i 2 komplety pośrednich opon.

Poniżej pełne zestawienie Pirelli:

Wybrane opony Pirelli Baku Azerbejdżan F1 2019

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.

Najnowsze wpisy