Przetarg na standardowe hamulce i obręcze ogłoszony

Rozpoczynają się starania FIA o redukcję kosztów w Formule 1 na sezon 2021. Federacja ogłosiła właśnie przetarg na dostarczanie do serii standardowych dla wszystkich zespołów zespołów hamulcowych oraz obręczy kół.

Przepisy sportowe i techniczne na 2021 rok będą skupiać się przede wszystkim na cięciu kosztów w Formule 1. Jednym z elementów ma być stworzenie listy standardowych części, które będą jednakowe dla wszystkich zespołów.

Obecnie ogłoszony przetarg dotyczy hydraulicznego systemu przednich i tylnych hamulców i systemu brake – by – wire. Będzie również przetarg na tarcze hamulcowe.

Jeżeli chodzi o obręcze, to muszą być one oczywiście dostosowane do nowego wymiaru – 18 cali.

Termin nadsyłania zgłoszeń do przetargu upływa 22 maja. FIA ogłosi pierwszy komunikat 14 czerwca.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.