Motor Racing - Formula One World Championship - Azerbaijan Grand Prix - Practice Day - Baku, Azerbaijan

Kubica: Jesteśmy w błędnym kole

Dla całego Williamsa piątek w Baku był fatalnym dniem. Mocno uszkodzony bolid George Russella, stracony niezwykle ważny czas za kółkiem oraz dalsze problemy z bolidem i dogrzewaniem opon sprawiają, że ekipa jest w fatalnej sytuacji przed jutrzejszymi sesjami.

„Spodziewaliśmy się trudnego dnia i rzeczywiście taki mieliśmy. Incydent z George`m w pierwszym treningu był pechowy i frustrujący. Nie tylko dlatego, że spowodował rozległe szkody w samochodzie, ale również kosztował nas szansę ukończenia programu testowego, który mieliśmy zaplanowany. Na szczęście, George nie został ranny. Po odwołaniu pierwszego treningu, zdecydowaliśmy się na tradycyjną strategię opon w drugim treningu z Robertem i dało nam to możliwość zrozumienia toru. Pozostała część weekendu będzie bardzo trudna, gdyż w trzecim treningu będziemy używać zapasowego podwozia i będziemy nadganiać stracony dziś czas. Kwalifikacje w Baku są często chaotyczne i będziemy starali się na tym skorzystać” – powiedział Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

Robert Kubica, ostatni w drugim treningu, stracił ponad 5,2 sekundy do najlepszych. Problemów ekipy ciąg dalszy.

„Strata pierwszego treningu nie była dobra, ale myślę, że wszyscy chcieliby mieć więcej czasu na torze, szczególnie ulicznym, a dla mnie to taki, na którym nigdy wcześniej nie jeździłem. Tor jest bardzo podchwytliwy. Spędziłem trochę czasu w drugim treningu odkrywając go, ale nie mam dużej pewności siebie. Mamy problemy z ogólną przyczepnością i nie możemy naciskać samochodu, a opony nie pozostają we właściwym oknie operacyjnym. Dodatkowy czas stracony podczas drugiego treningu z racji czerwonych flag nie pomógł i szkoda, że nie mogliśmy mieć dwóch samochodów” – powiedział Robert Kubica.

W rozmowie z Eleven Sports, Robert Kubica powiedział, zapytany o początek zespołu swojego zespołu i jego wyniki: „W Formule 1 najważniejszy jest stoper. Wykonujemy dużo lepszą robotę niż to, co pokazuje. Początek sezonu, jeśli chodzi o mnie, był dość pozytywny, choć może to dziwnie brzmieć. Tak to jest. Cyferki są jednak ważne i ktoś, kto patrzy tylko na nie, może wyciągać złe wnioski. Ja jednak jestem zadowolony z moich odczuć. Niestety sytuacja nie daje za bardzo pola do popisu i pola manewru” – powiedział Robert, cytowany przez Cezarego Gutowskiego.

Zadowolony nie mógł być oczywiście George Russell, który powiedział, że gdyby studzienka, o którą zawadziło jego auto, wystawała 15 milimetrów więcej, siła uderzenia skupiłaby się dokładnie pod jego fotelem.

„To był trudny dzień, szkoda, że chłopaki spędzili wczorajszy dzień przygotowując mi samochód tylko na dwa kółka. Jechałem na prostej i poczułem duże uderzenie w podwozie i wszystko się wyłączyło. To pech. Planem na teraz jest posłuchanie komentarzy Roberta i zobaczymy, co chłopaki zaplanują na jutro. Ogólnie to był frustrujący dzień, ale musimy z tej sytuacji wyciągnąć jak najwięcej i pozostaję pozytywnie nastawiony na dalszą część weekendu” – stwierdził George Russell.

Wyniki drugiego treningu:

Wyniki drugiego treningu przed Grand Prix Azerbejdżanu 2019 F1

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi