gdzie oglądać f1 2019

Gdzie oglądać Formułę 1 w Polsce

Już za tydzień będziemy po pierwszym wyścigu Formuły 1 w tym sezonie. Przed startem zmagań kierowców w 2019 roku – z udziałem Roberta Kubicy – są jeszcze tacy, którzy nie wiedzą gdzie można oglądać wyścigi Formuły 1 w Polsce. I właśnie dla nich stworzyłem krótki przewodnik po możliwych opcjach.

Jak dobrze wiemy, prawa do transmisji Formuły 1 w Polsce ma Eleven Sports, które posiada cztery kanały – Eleven Sports 1, 2, 3 i 4. Na tych kanałach – przede wszystkim na Eleven Sports 1, będą transmitowane wyścigi Formuły 1.

Ale warto zauważyć, że nie będą to same wyścigi. Obejrzeć na żywo będziemy mogli wszystkie sesje – a zatem trzy treningi przed każdym Grand Prix, kwalifikacje oraz wyścigi, a do tego przed nimi będziemy mieli godzinne studio. Do tego podczas weekendów wyścigowych w czwartki o godz. 21:00 i piątki o godz. 22:30 będziemy mogli oglądać ElevenF1. Standardowo ten program będzie również nadawany w każdy poniedziałek o 22:45.

Przed Australią

Nieco więcej zobaczymy przy okazji inauguracji sezonu. W środę o godz. 7:10 obejrzymy oficjalne rozpoczęcie sezonu Formuły 1. W czwartek o godz. 21:00 gościem ElevenF1 będzie Robert Kubica, a godzinę później obejrzymy podsumowanie rywalizacji w sezonie 2018.

Jak zatem zdobyć dostęp do sesji Formuły 1 – zarówno na komputerze, smartfonie lub telewizorze?

Na telewizorze

Wszyscy najważniejsi operatorzy kablowi i satelitarni mają w swojej ofercie pakiety Eleven Sports. Zazwyczaj są to pakiety odrębne, choć niektóre lub wszystkie kanały mogą być dostępne w innych pakietach (sam mam Eleven Sports 2 w „Sport na ostro” w Vectrze).

Wykupienie pełnego pakietu Eleven kosztuje od 10 do 16 złotych. Jak przedstawiają się ceny pakietów w zależności od operatora? Oto jakie ceny znalazłem na stronach operatorów:
– nc+ – 11,9 zł
– Polsat  – 15 zł
– UPC – 9,9 zł (dekoder Horizon), 15,99 zł (dekoder Mediabox)
– Vectra – 14,99 zł
– Toya – 14,9 zł
– Multimedia – 9 zł

W Orange można oglądać wyścigi w jakości 4K, podobnie jak w telewizji Vectra, jednak nie ma możliwości pojedynczego dokupienia pakietu Eleven Sports – konieczne jest podwyższenie pakietu.

Oczywiście te ceny są cenami regularnymi i jako stali klienci czy w ramach promocji możecie otrzymywać propozycje niższych cen za pakiety.

TVP Sport

W sezonie 2019 drugie połowy każdego wyścigu F1 – od 45. minuty – będzie również nadawała TVP Sport.

Polsat

Skróty wyścigów będą natomiast dostępne w każdy poniedziałek w Polsacie Sport.

Bez operatora/online

Istnieje również możliwość oglądania Formuły 1 na telewizorze (i nie mówię tu o podłączeniu kabla HDMI i puszczaniu na komputerze). Wystarczy telewizor ze SMART TV (najlepiej Samsung) by móc oglądać Formułę 1.

Pakiet można kupić bezpośrednio na stronie Eleven Sports za 15,9 zł na miesiąc. Kupuje się go, zamawiając subskrypcję i przedłuża nam się ona automatycznie, dopóki jej nie zlikwidujemy. Kupując pakiet bezpośrednio od Eleven, mamy gwarancję dobrej jakości i działania, ale… na ograniczonej liczbie urządzeń. Jak czytamy na stronie Eleven, korzystać możemy z niego „za pomocą telewizorów Samsung Smart TV z systemem operacyjnym Tizen”. Zawsze jest jednak możliwość otwarcia strony Eleven przez przeglądarkę, tyle że tu jakość może nieco spaść i jest to możliwe w niewielu urządzeniach. Pakiet roczny kosztuje 159 zł, a pakiet półroczny 89 zł.

Na niemal wszystkich najpopularniejszych modelach telewizorów oglądać możemy natomiast Formułę 1 za pomocą aplikacji Player.pl. Będzie to również najbardziej ekonomiczna opcja. Na miesiąc kosztuje ona 15 zł, ale obecnie obowiązuje promocja, dzięki której możemy kupić dostęp do Eleven Sports za 130 zł do końca sezonu F1.

Kolejną opcją jest WP Pilot, w którym pakiet kanałów Eleven kosztuje 14,9 zł miesięcznie. Podobna cena obowiązuje w aplikacjach ipla TV oraz PlayNow.

Dodajmy, że zarówno pakiety Eleven, jak i player.pl pozwalają na oglądanie programów do odpowiednio 24h i 7 dni po ich zakończeniu, co jest dobrą opcją dla tych, którzy nie będą mogli oglądać wyścigów na żywo.

Powyższe akapity odnoszą się również do sytuacji, gdy chcemy oglądać Formułę 1 na urządzeniach mobilnych i komputerach. Wystarczy wówczas pobrać aplikacje na smartfon lub tablet – dostępne są one w Google Play i App Store.

To jednak nie wszystko bowiem wiele telewizji kablowych i satelitarnych posiada własne aplikacje, w których możemy oglądać wybrane programy, w tym również Eleven Sports. Sam korzystam z nc+ Go i sprawdza się świetnie. W sprawie szczegółów musicie kontaktować się ze swoimi operatorami.

Warto zauważyć, że w przypadku oglądania online, trzeba liczyć się z opóźnieniem sięgającym czasem nawet do dwóch minut (standardowo kilkadziesiąt sekund). Różnice występują również w liczbie urządzeń, na których można oglądać jednocześnie transmisję (od 1 do 3).

F1 TV Pro

Wszystkie sesje, tyle że bez polskiego komentarza, możecie oglądać również w F1 TV Pro. Dostępny jest zarówno obraz transmisji ogólnej jak i onboardów z aut poszczególnych kierowców. Wykupując F1 TV Pro zyskujemy również dostęp do pełnego live timingu. Koszt obecnie to €65. Więcej o tej usłudze przeczytacie TUTAJ.

W kanale otwartym?

Obecnie nie ma żadnych informacji o tym, aby Formuła 1 miała być transmitowana czy nawet retransmitowana w którymkolwiek otwartym kanale. Ze starań o wykupienie licencji zrezygnowała już niemal na pewno Telewizja Publiczna. Polsat niedawno chwalił się ramówką, w której będzie „Formuła 1 z Robertem Kubicą”, ale obecnie nie ma informacji o tym, by rzeczywiście F1 znalazło się w ramówce kanałów Polsatu. Operator obecnie zachęca do wykupienia pakietów Eleven Sports, na których to będzie Formuła 1.

Sytuacja za kulisami może być jednak dynamiczna i wszystko może się zmienić w ostatniej chwili.

Harmonogram Grand Prix Australii

Dla przypomnienia godziny rozpoczęcia poszczególnych sesji Grand Prix Australii.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 12 grudnia

Urodził się Emerson Fittipaldi – dwukrotny mistrz świata 1972 i 1974 (144 starty, 14 zwycięstw, 6 pole positions, 35 podiów).

Bruce McLaren odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w karierze, triumfując w GP USA. Tytuł mistrza świata – pierwszy z trzech w karierze – zdobywa jednak Jack Brabham.

Ford i Citroen otrzymują zgodę FIA na modyfikację swoich samochodów rajdowych poprzez przeniesienie zmiany biegów na system manetek, umiejscowionych po lewej stronie kierownicy.

Robert Kubica testuje Porsche GT3 na torze w Barcelonie wraz z zespołem Olimp Racing.

Robert Kubica na swoim prywatnym profilu, dostępnym tylko dla wąskiego grona jego przyjaciół, publikuje grafikę „Game Over”.