opony Pirelli Williams

Bez niespodzianek – najbardziej miękkie opony na Monako

C3, C4 i C5 – to opony, których będą używać kierowcy podczas Grand Prix Monako. Pirelli opublikowało już mieszanki na wszystkie wyścigi sezonu 2019 aż do Grand Prix Kanady.

Będzie to „najbardziej miękki” weekend od początku sezonu. Poniżej zobaczycie dobór opon na poszczególne Grand Prix:

opony pirelli 2019 pierwsza połowa sezonu

Nowości w sezonie 2019

Tylko trzy oznaczenia kolorami na każdy wyścig sezonu 2019, z pięcioma dostępnymi mieszankami: C1 to najtwardsza, C5 – najmiększa.

Co się nie zmieniło?

– Każdy kierowca musi na sesję Q3 zachować jeden komplet z najbardziej miękkiej mieszanki spośród trzech nominowanych. Ten komplet zostanie zwrócony Pirelli po Q3 przez wszystkich, którzy zakwalifikują się w pierwszej dziesiątce, a pozostali zawodnicy zachowują go na wyścig.
– Każdy kierowca musi zachować dwa komplety wyścigowe na niedzielną Grand Prix.
– Pozostałe dziesięć kompletów zespoły mogą wybrać dowolnie, co łącznie daje 13 kompletów opon na weekend.
– Dobór opon na wyścigi rozgrywane poza Europą musi być dokonany 14 tygodni przed weekendem Grand Prix, a w przypadku rund rozgrywanych w Europie czas decyzji mija 8 tygodni przed zawodami.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.