Po (prawie) wszystkich prezentacjach, przed testami [Aktualizacja – Williams pokazuje bolid na 2019]

Możemy rozpocząć ostateczne odliczanie do rozpoczęcia przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie. Znamy już wygląd prawie wszystkich aut, które pojawią się na torze, ale pozostaje jeszcze sporo niewiadomych, na przykład który kierowca będzie jeździł danego dnia. Co ważne, testy będzie można oglądać na żywo, ale nie w polskiej telewizji. Przeczytajcie skrócony przewodnik kibica przed testami – zarówno dla tych, którzy obejrzą je przed komputerami, jak i tych, którzy udadzą się do Barcelony.

Ferrari

To ostatnia z ekip, która zaprezentowała nam się w tym tygodniu. Zgodnie z zapowiedziami, kolor bolidu tej ekipy jest ciemniejszy. Poniżej zobaczycie zdjęcia z dzisiejszej prezentacji.

Podstawowe

Przedsezonowe testy będą odbywać się w Barcelonie i będą podzielone na dwie tury – od 18 do 21 lutego oraz od 26 lutego do 1 marca. Każdego dnia jazdy będą odbywały się od godz. 9 rano polskiego czasu do godz. 18 z godzinną przerwą obiadową między 13 a 14.

Gdzie oglądać?

Pierwsza tura testów będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem F1 TV Pro z komentarzem angielskim, ale bez kamer na bolidach wszystkich kierowców. Do 17 lutego trwa promocja na zakup tej usługi, dzięki której możecie ją mieć za połowę ceny. Więcej o tym TUTAJ.

Testy nie będą transmitowane na żywo w Eleven Sports, ale codziennie będziemy mogli oglądać ich podsumowania. W poniedziałek o godz. 19:30, a w kolejne dni o godz. 21:00.

Kto kiedy?

Tylko jeden zespół podał dotychczas harmonogram swoich jazd podczas testów w Barcelonie. W przypadku pozostałych ekip, zapewne będziemy poznawać go w ciągu dwóch najbliższych dni. Wiele ekip będzie wykorzystywało podczas testów swoich kierowców rezerwowych i rozwojowych, również Williams, w którego barwach w jednym dniu pojedzie Nicholas Latifi.

Harmonogram jazd:
Haas: Poniedziałek Grosjean, wtorek Magnussen, środa Grosjean i Fittipaldi, czwartek Fittipaldi i Magnussen

Rozkład jazdy poszczególnych ekip będzie systematycznie umieszczany w zakładce „Na skróty” w prawym pasku komputerowej wersji bloga.

Co zobaczymy?

Swoje bolidy albo malowania przedstawiły już wszystkie ekipy. Dwa zespoły zaprezentowały się w barwach testowych – Alfa Romeo oraz Red Bull. Pełne malowanie Alfa Romeo zaprezentuje w poniedziałek, przed rozpoczęciem testów. Najbardziej innowacyjnie wyglądają bolidy właśnie Alfy Romeo oraz McLarena.

Zdjęcia wszystkich bolidów zobaczycie w specjalnej zakładce TUTAJ.

Dla wyjeżdżających

Pełny przewodnik przed testami znaleźć możecie TUTAJ. Wstęp na testy jest biletowany i kosztuje €18 za dzień. Nie będzie można w tej cenie zwiedzać boksów, ale dostępne będą najlepsze trybuny. Podczas testów obecna będzie ekipa Sektorówki z wielką, 60-metrową flagą Forza Robert. Polecamy wspólne kibicowanie.

Aktualizacja

Williams zaprezentował wygląd swojego bolidu na sezon 2019. Malowanie prezentowane w Grove było na jeszcze częściowo starym bolidzie.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.