KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Lowe: Powtórka z 2009 mało prawdopodobna

blank

Dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe uważa, że zespoły przyłożyły dużą wagę do tego, by w nowych przepisach na sezon 2019 nie było żadnych luk, które mogłyby zostać wykorzystane przez którąś z ekip.

„Zespoły były gotowe do pomocy i otwarte, przynajmniej niektóre z nich, by wyłożyć karty na stół by te luki drastycznie ograniczyć. Przepisy są bardzo restrykcyjne. Mam nadzieję, że tak będzie w przypadku wszystkich, bo walczymy o znalezienie osiągów przy tych przednich skrzydłach” – mówi Lowe w rozmowie z Autosportem.

„Myślę, że zespoły przede wszystkim chcą mieć jasność i by w Australii nie było kłótni o źle zdefiniowane regulacje. My podzielamy to podejście, wszyscy chcieli uściślenia rzeczy w każdym detalu by było wiadomo, z czym można pracować” – dodaje.

Z Paddy Lowe`m zgadza się dyrektor techniczny Force India, Andrew Green, który uważa, że ostateczna wersja przepisów jest bardzo ograniczająca.

„Mam nadzieję, że to regulacje, z którymi wszyscy mogą pracować. Nie ma nigdzie miejsca na duże luki, mogą być mniejsze, ale nic, w co ludzie się mocno zagłębią. Pokazuje to jednak, jak trudno jest stworzyć przepisy związane z aerodynamiką. Im bardziej próbuje się je zawęzić, tym bardziej skomplikowane się stają” – mówi Green.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum