KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica odniósł się do plotek o Ferrari: „Spełnienie jednego z marzeń”

Robert Kubica Ferrari F1 Williams

Robert Kubica przyznał w Meksyku, że już w ten weekend chciał znać decyzję Williamsa w sprawie jego przyszłości. Nie doczekał się jej, ale powinna ona podejść niebawem. Polak odniósł się również do plotek, łączących go z rolą kierowcy symulatora Ferrari. Z jego słów wynika, że miałby jeździć nie tylko po wirtualnym torze.

blank

„Nie wykluczam, że będę jeździł w przyszłym roku, nie wykluczam też robienia innych rzeczy. Jestem pewien, że w ten czy inny sposób znajdę coś, co będzie mi pasowało, także poza Formułą 1” – mówi Kubica, cytowany przez Auto Motor und Sport.

„Dokonali dobrego wyboru w postaci George Russella, teraz od Williamsa zależy, kto będzie drugim kierowcą. Ja mogę im pomóc jeżeli nasze cele są zbieżne” – podkreśla Polak, mówiąc, że chce znać decyzję ekipy jak najszybciej, a nawet, że już jest spóźniony.

„Chciałem wiedzieć to wczoraj, ale spodziewam się, że wszystko będzie jasne w mniej niż dwa tygodnie” – mówi Robert, przyznając też, że prowadzi też inne rozmowy na temat swojej przyszłości.

Kubica odniósł się również do doniesień, łączących go z rolą kierowcy rozwojowego Ferrari.

„Jeżeli teraz jest szansa, nawet pod kątem krótkiego testu, by założyć czerwony kombinezon, to jest to spełnienie jednego z największych marzeń mojego życia. Już raz byłem tego blisko, ale nie osiągnąłem tego ze względu na wypadek rajdowy. Nie mówię, że to się stanie, ale jeżeli jest taka możliwość, to przemyślę ją”.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum