KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Perez ma „kilka opcji”, rozmowy o przejściu Lance niebawem

Lawrence Stroll Robert Kubica

Pojawiają się już pierwsze komentarze po przejęciu Force India przez Lawrence Strolla. Znamy skład konsorcjum, które postanowiło zainwestować w zespół, na temat jego przyszłości wypowiedział się również Sergio Perez, który wcale nie jest pewny pozostania w Force India na 2019 rok. Dość szybko natomiast powinna rozwiązać się kwestia terminu przejścia do ekipy Lance Strolla.

Kto przejmuje?

Przede wszystkim, dowiedzieliśmy się nieco więcej o tych, którzy wchodzą w skład konsorcjum, jakie ratuje Force India. Kto zatem pomaga Lawrence Strollowi i reklam jakich firm możemy się niebawem spodziewać na bolidach Force India?

Andre Desmarais – Kanadyjczyk jest w pierwszej 10-tce najbogatszych ludzi w swoim kraju (Stroll jest 55.). Jego główną firmą jest Power Corporation. Działa w branżach telekomunikacji, energetyki, ale ma również udziały w Adidasie czy Totalu.

Jonathan Dudman – Brytyjczyk jest szefem Monaco Sports and Management, która prowadzi szeroko rozumianą działaność doradczą, współpracując z wieloma gwiazdami i sportowcami.

John Idol: Od ponad 30 lat zajmuje bardzo ważne stanowiska w gigantach modowych, jak Ralph Lauren czy Louis Vuitton. Od 2003 roku jest współwłaścicielem marki Michael Kors, która w latach 2016-2017 była sponsorem McLarena.

John McCaw: Wywodzi sie z branży telekomunikacyjnej, jego ojciec sprzedał swoją firmę do AT&T za 12,6 miliarda dolarów w 1994 roku. Wcześniej był właścicielem drużyn z Vancouver – Canucks (NHL) oraz Grizzlies (NBA) oraz Seattle Mariners (MLB). Ma prywatną kolekcję aut Ferrari.

Michael de Picciotto – Szwajcar jest prezesem Union Bancaire Privee.

Silas Chou z Hong Kongu działa w branży odzieżowej, a ze Strollem współpracuje od 30 lat. Wspólnie uczynili markę Tommy Hilfiger znaną na całym świecie, a Chou był jej prezesem.

Perez

Jak na pojawienie się oferty zareagował jeden z głównych autorów postawienia Force India w zarząd komisaryczny, a zatem Sergio Perez?

„Mam to szczęście, że mam kilka opcji. Oczywiście wszyscy chcemy jeździć w dwóch czołowych zespołach czyli Ferrari i Mercedesie, ale jest bardzo mało prawdopodobne, że będę miał okazję tam na najbliższy rok. Muszę zatem wybrać najlepszą opcję na przyszłość, która pozwoli mi na pokazanie talentu. Chcę zobaczyć, co będzie możliwe na przyszły rok, które zespoły będą miały wakaty i potem zdecydować. Na pewno najpierw poczekam i zobaczę, co stanie się tu ponieważ wierzę, że ten zespół ma największy potencjał spośród ekip poza pierwszą trójką” – powiedział Sergio Perez.

Kiedy Stroll?

Żywe jest również pytanie, kiedy Lance Stroll przejdzie do Force India. Jak przyznaje szef zespołu, Otmar szafnauer, dowiemy się tego raczej prędzej niż później.

„Niebawem będziemy prowadzili rozmowy na ten temat. Teraz najważniejsze jest to, że możemy patrzeć w przyszłość, a nie w przeszłość” – powiedział Szafnauer.

A inni?

Nadal czekamy na komentarze Estebana Ocona i przedstawicieli Williamsa na temat zaistniałej w Force India sytuacji. Prędzej można spodziewać się wypowiedzi kierowcy niż władz ekipy z Grove.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Popularne tagi