KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica: Moja rola w Williamsie zmniejsza się, dla innych nie jestem najbezpieczniejszą opcją [Aktualizacja 4 – Kubica na Goodwood]

Robert Kubica po raz kolejny przyznał, że zatrudnienie go w Formule 1 może być ryzykowne, ale chce szukać swoich opcji na przyszły rok i Formuła 1 pozostaje jego priorytetem. Polak w rozmowie z motorsport-week opowiedział również o swojej roli w Williamsie.

Bezpieczniejsza opcja

„Przede wszystkim szukam możliwości do jazdy. Na pewno, nie jestem w najłatwiejszej pozycji w padoku ponieważ nie było mnie tak długo w tym sporcie. Jeżeli postawić się w roli szefa czy menadżera, decyzja o zatrudnieniu mnie nie jest łatwa ponieważ mam pewne ograniczenia i często te osoby mogą woleć wybranie bezpieczniejszej opcji. Nadal jednak uważam, że mam pewne szanse by ścigać się w przyszłym roku i to mój priorytet” – mówi Robert Kubica.

Robert podkreśla również, że nadal pierwszym wyborem jest dla niego F1 i nie zamierza teraz szukać miejsca w innych seriach: „Chcę skupić się przede wszystkim na F1 i tym, co ta seria może mi zaoferować” – mówi Robert.

Mniejsza rola

Co ciekawe, Robert przyznaje, że wraz z kolejnymi wyścigami, jego rola w zespole maleje, gdyż podstawowi kierowcy nabierają więcej doświadczenia.

„W mojej pozycji muszę być gotowy na poświęcenia, ale dobrze, że mamy dwóch młodych kierowców, którzy naciskają. W tak trudnej sytuacji, bardzo łatwo jest się poddać, ale to nie jest nasz przypadek. To dobre podejście, że ścigają się ze sobą, szczególnie teraz, gdy jesteśmy tak bardzo z tyłu, gdyż zachowuje motywację, wolę ciężkiej pracy i dążenie do poprawiania rzeczy” – mówi Robert.

Z mojego punktu widzenia, gdy sezon się zaczął, kierwcy i inżynierowie pracują nad samochodem razem i poznają go więc moja rola jest nieco mniejsza ponieważ to oni mają więcej doświadczenia w tym samochodzie niż ja. Na początku roku byłem bardziej zaangażowany w ogólne pomysły nad balansem i ustawieniem samochodu, teraz jednak po przejechaniu tylu wyścigów moją robić swoją robotę” – dodał Kubica.

Aktualizacja

Robert Kubica jest już na Goodwood Festival of Speed. Pełni dziś rolę ambasadora Martini. Brał udział w sesji autografów i pytań.

Było też spotkanie z Madsem Ostbergiem

Aktualizacja 2

Aktualizacja 3

Trochę zdjęć z wczoraj.

Aktualizacja

Robert dziś również gościem Martini na Goodwood Festival of Speed.

Aktualizacja 4

fot. kasia_bake80

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi