Williams: Mogliśmy osiągnąć więcej [Aktualizacja – Kara dla Vettela]

Robert Kubica Claire Williams F1 Grand Prix Austrii

Choć Paddy Lowe chwali bardzo po kwalifikacjach swój zespół i kierowców i widzi dużą poprawę w porównaniu z treningami, to jednocześnie ekipa uważa, że mogła osiągnąć jeszcze więcej, szczególnie w przypadku Sergeya Sirotkina. Trzeba jednak przyznać, że ekipa jest w znacznie lepszej sytuacji niż przed tygodniem.

„Zespół wykonał wczoraj dobrą pracę, pozwalając nam na pewne zmiany w nocy. Uczyniliśmy postęp z balansem i stabilnością samochodu, co widać było dziś. Lance wykonał świetne okrążenia, które pozwoliły nam dotrzeć do Q2, a Sergey prawdpodobnie zrobiłby to samo, gdyby Leclerc nie spowodował żółtej flagi na finałowym okrążeniu Sergeya. Ogólnie jesteśmy w znacznie lepszej pozycji przed wyścigiem niż byliśmy we Francji i nie możemy doczekać się by zobaczyć, co osiągniemy w wyścigu. Chciałbym pogratulować zawodnikom i zespołowi za pracę, którą dotychczas wykonali w ten weekend” – podsumował kwalifikacje Paddy Lowe.

Lance Stroll zajął dziś 15. miejsce w kwalifikacjach, ale jutro wystartuje do wyścigu z 14. miejsca po tym, jak karę dostanie Charles Leclerc.

„Jestem całkiem zadowolony z dostania się do Q2. Myślę, że mieliśmy jeszcze większy potencjał, jeżeli mielibyśmy jeszcze jeden komplet opon ponieważ wszystkie trzy zużyliśmy w Q1, na który zazwyczaj kończą się nasze plany. Tym razem chcieliśmy spróbować wszystkiego, by wyjść z Q1, co sprawiło, że byliśmy z tyłu w Q2. Myślę, że brakowało nam balansu w Q2, a tor poprawiał się i myślę, że mogliśmy nieco lepiej ustawić przednie skrzydło i mogło nam to pomóc zyskać trochę pozycji. Koniec końców myślę, że możemy być usatysfakcjonowani dostaniem się do Q2 i to krok w dobrym kierunku” – powiedział Lance Stroll.

Sergey Sirotkin uzyskał 18. czas, ale jutro będzie startował z 17. pozycji.

„To były rozczarowujące kwalifikacje. Myślę, że to był jeden z tych przypadków, w których mogliśmy poprawić się po treningu i w kwalifikacjach. Mieliśmy tempo by dostać się do Q2, nawet z pewnym marginesem, ale moje okrążenie było popsute przez duży ruch. Po żółtej flagę musieliśmy przerwać okrążenie, bo przede mną były trzy samochody. Jeżeli chodzi o jutro, nasze tempo na długich przejazdach w drugim treningu było obiecujące więc jestem gotowy” – powiedział Sergey Sirotkin.

Aktualizacja

Sebastian Vettel został ukarany 3 pozycjami na starcie do jutrzejszego wyścigu za blokowanie Carlosa Sainza w kwalifikacjach. Wystartuje on z 6. miejsca. Przesuwają się zatem Raikkonen, Verstappen i Grosjean.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Archiwum