Williams: Mogliśmy osiągnąć więcej [Aktualizacja – Kara dla Vettela]

Robert Kubica Claire Williams F1 Grand Prix Austrii

Choć Paddy Lowe chwali bardzo po kwalifikacjach swój zespół i kierowców i widzi dużą poprawę w porównaniu z treningami, to jednocześnie ekipa uważa, że mogła osiągnąć jeszcze więcej, szczególnie w przypadku Sergeya Sirotkina. Trzeba jednak przyznać, że ekipa jest w znacznie lepszej sytuacji niż przed tygodniem.

„Zespół wykonał wczoraj dobrą pracę, pozwalając nam na pewne zmiany w nocy. Uczyniliśmy postęp z balansem i stabilnością samochodu, co widać było dziś. Lance wykonał świetne okrążenia, które pozwoliły nam dotrzeć do Q2, a Sergey prawdpodobnie zrobiłby to samo, gdyby Leclerc nie spowodował żółtej flagi na finałowym okrążeniu Sergeya. Ogólnie jesteśmy w znacznie lepszej pozycji przed wyścigiem niż byliśmy we Francji i nie możemy doczekać się by zobaczyć, co osiągniemy w wyścigu. Chciałbym pogratulować zawodnikom i zespołowi za pracę, którą dotychczas wykonali w ten weekend” – podsumował kwalifikacje Paddy Lowe.

Lance Stroll zajął dziś 15. miejsce w kwalifikacjach, ale jutro wystartuje do wyścigu z 14. miejsca po tym, jak karę dostanie Charles Leclerc.

„Jestem całkiem zadowolony z dostania się do Q2. Myślę, że mieliśmy jeszcze większy potencjał, jeżeli mielibyśmy jeszcze jeden komplet opon ponieważ wszystkie trzy zużyliśmy w Q1, na który zazwyczaj kończą się nasze plany. Tym razem chcieliśmy spróbować wszystkiego, by wyjść z Q1, co sprawiło, że byliśmy z tyłu w Q2. Myślę, że brakowało nam balansu w Q2, a tor poprawiał się i myślę, że mogliśmy nieco lepiej ustawić przednie skrzydło i mogło nam to pomóc zyskać trochę pozycji. Koniec końców myślę, że możemy być usatysfakcjonowani dostaniem się do Q2 i to krok w dobrym kierunku” – powiedział Lance Stroll.

Sergey Sirotkin uzyskał 18. czas, ale jutro będzie startował z 17. pozycji.

„To były rozczarowujące kwalifikacje. Myślę, że to był jeden z tych przypadków, w których mogliśmy poprawić się po treningu i w kwalifikacjach. Mieliśmy tempo by dostać się do Q2, nawet z pewnym marginesem, ale moje okrążenie było popsute przez duży ruch. Po żółtej flagę musieliśmy przerwać okrążenie, bo przede mną były trzy samochody. Jeżeli chodzi o jutro, nasze tempo na długich przejazdach w drugim treningu było obiecujące więc jestem gotowy” – powiedział Sergey Sirotkin.

Aktualizacja

Sebastian Vettel został ukarany 3 pozycjami na starcie do jutrzejszego wyścigu za blokowanie Carlosa Sainza w kwalifikacjach. Wystartuje on z 6. miejsca. Przesuwają się zatem Raikkonen, Verstappen i Grosjean.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Archiwum