KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Claire Williams: Robert pojedzie jeszcze w trzech sesjach treningowych

Claire Williams Robert Kubica
fot. Szczepan Kłódka

Przejęzyczenie, niewiedza czy przedwczesne zdradzenie planów? Claire Williams powiedziała dziś podczas spotkania z fanami, że Robert Kubica przejedzie „jeszcze 3 sesje treningowe w tym sezonie”. Czy mogą potwierdzić się plotki, że Robert jednak pojawi się w pierwszym treningu na Węgrzech?

Claire Williams dziś po trzecim treningu udała się pospiesznie na spotkanie z fanami. Zdjęcie z nią udało się zrobić m.in. ekipie Mini-Sektorówki.

Najciekawsze są rzeczy, które Claire Williams mówiła ze sceny.

Czytaliśmy nagłówki, że Robert był zawstydzony jadąc naszym bolidem. Ja też jestem zawstydzona, mimo że nie jechałam tym autem. To bardzo trudne dla nas. Wykonał znakomitą pracę, potwierdził, że jest integralną częścią Williamsa. Ma ogromne i wspaniałe doświadczenie w różnych autach wyścigowych, w Formule 1 i nie tylko. Jest wielkim wsparciem dla inżynierów na temat tego, co dzieje się w samochodzie i to może pomóc nam pokonać trudności. To świetny facet. Wiem, że jesteście rozczarowani, że nie dostał miejsca, ale my jesteśmy bardzo szczęśliwi mając go w aucie”.

Zapytana przez prowadzącą fanzone, czy zobaczymy Roberta jeszcze w aucie w tym roku, powiedziała: „Tak zobaczycie go więcej. Przejedzie jeszcze trzy sesje treningowe w tym sezonie”.

A zatem czekamy na klaryfikację (nomen omen) tej wypowiedzi. Pierwotnie Robert Kubica miał pojawić się w tym roku w bolidzie Williamsa podczas 6 okazji – przedsezonowych testów w Barcelonie, testów w Hiszpanii i na Węgrzech oraz podczas treningów w Austrii i Abu Zabi.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi