KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Capelli o Kubicy: Mógł nadać Formule 1 inne znaczenie

Ivan Capelli Robert Kubica
fot. thisisf1.com

Były kierowca Formuły 1, Ivan Capelli uważa, że Robert Kubica zasługuje na powrót do Formuly 1 jednak według niego za wyborem Williamsa stały nie tylko pieniądze, a Polak mógłby mieć problemy w ciasnych nawrotach jak ten w Monte Carlo.

Capelli startował w Formule 1 w latach 1985 – 1993 w barwach takich zespołów jak Tyrrell, Ferrari czy Jordan. Zaliczył 93 startów i 3 razy był na podium. Ostatnio wypowiedział się o Robercie Kubicy w rozmowie z portalem sportal.it.

„Jeżeli miałbym dokonać emocjonalnego wyboru, to od razu wybrałbym i zasponsorował Kubicę ponieważ jest fantastyczną osobą i znakomitym kierowcą, ale to nie tylko kwestia pieniędzy. Współczuję mu nie ze względu na obecną sytuację a na wypadek, który miał w 2011 roku. Robert mógł nadać Formule 1 inne znaczenie przez te lata i bardzo chciałbym zobaczyć go w samochodzie. Kierowcy są jednak prześwietlani na wszystkie sposoby więc Williams musiał mieć inny powód poza pieniędzmi Sirotkina by wybrać Kubicę tylko na trzeciego kierowcę” – powiedział Capelli.

Według niego Robert Kubica mógłby mieć problem z ciasnymi zakrętami na niektórych torach.

„Szczerze mówiąc, myślę, że Robert mógłby zrobić różnicę na torach takich jak Monza, gdzie nie ma ciasnych nawrotów, ale kiedy przychodzi do Monako, sytuacja staje się bardziej skomplikowana. Bez wątpienia jednak, jeżeli miałbym wybierać emocjonalnie, to postawiłbym  na Kubicę, który jest fantastyczną osobą i dał tak dużo motorsportowi i zapłacił bardzo wysoką cenę za swoją żądzę jazdy” – dodał Włoch.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi