KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Z pamiętnika dyrektora technicznego #2 by wicher

Dzisiaj czuję się jak głodny pies, szukający kawałka kiełbasy w błocie. Sam nie wiem dlaczego ,bo przecież wszystko gra. Oni są młodzi, mili, grzeczni, inteligentni i bogaci. Dzisiaj były kwalifikacje do naszego pierwszego wyścigu a wszyscy mówią, że było źle. Nie, nie wszyscy! Człowiek powiedział, że nie wypada mu oceniać jak było, więc mam nadzieję, że chociaż on, źle o mnie nie myśli. Wybiegłem za nim, żeby się zapytać, czy zjemy dzisiaj razem kolacje ale on pojechał… na rowerze. Widać, że Człowiek bardzo lubi jeździć. Jeździć i jeździć. O co mu chodzi z tym jeżdżeniem?

Pierwszy wyścig! Po wczorajszym dniu coś mi podpowiada, że nie będzie źle, bo jesteśmy w miejscu , którego się nie spodziewaliśmy, więc jeśli dzisiaj będzie lepiej niż wczoraj, to na pewno nie będzie gorzej, bo gorzej się nie da. Trochę głowa mnie boli od tego myślenia a jeszcze te ich pytania. Nie wiem jak im to wszystko wyjaśnić. Czy ci ludzie nie rozumieją, że to jest rok nauki? Wiem, że prędzej małpa się nauczy ale… co ja mogę? Ciągle po głowie chodzi mi Człowiek, który ostatnio często u nas bywa… ale co ja mogę?

Czas przygotować się do wyścigu. Gdy stoję przy moim bolidzie, nagle czuje, ze ktoś na mnie patrzy. Odwracam się i widzę jak w drzwiach stoi ona – Szefowa Legendarnego Zespołu.
„Cześć, przyniosłam coś“- mówi
„Co takiego“ – pytam
„Paczkę nowych nierozpakowanych pampersów. U mnie w domu, już nie są potrzebne, więc pomyślałam, że w firmie się przydadzą“
„Jasne, że tak!“ odparłem

Wystartowali. Nie jest najgorzej – jadą szybko. Oczywiście, zawsze można szybciej. Tylko po co? Nie ma presji, nie ma agresji. Miło, grzecznie, inteligentnie, na bogato .Wspaniale prezentuje się mój bolid. Jestem dumny. Wtem, hamulec zablokowany! O nieee! Szybko, muszę cos wymyślić… powiem, że torebka jest winna, bo moje hamulce są przecież niezawodne…. a tak na prawdę… szlag mnie trafia!

Tyle razy mówiłem im :
„Chłopcy! To nie jest to nie żłobek. U nas w przedszkolu pampersy montujemy sami i dokładnie, bo się często odpinają i do hamulców sie dostają.“
Wracamy do tetry, ta lepiej trzyma.
Tylko jak ja to powiem Szefowej Legendarnego Zespołu?…

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi