KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Sirotkin komentuje słowa Villeneuva o „sabotażu” [Aktualizacja]

Sergey Srotkin Williams Martini Racing F1

Sergey Sirotkin skomentował dla Sport FM ostatnie komentarze Jacquesa Villeneuva dotyczące możliwości sabotowania samochodu Williamsa przez Roberta Kubicę. I choć Rosjanin uważa, że teoretycznie jest to możliwe, to jednocześnie odrzuca takie twierdzenia zaznaczając, że Robert Kubica to uczciwy człowiek.

Przypomnijmy, że po Grand Prix Australii były mistrz świata F1, Jacques Villeneuve powiedział, że być może Robert Kubica celowo ustawia auto Williamsa tak, by jego charakterystyka pasowała tylko jemu, a nie podstawowym kierowcom zespołu. Dodał, że „na jego miejscu, robiłby to samo”.

Słowa te wywołały spore poruszenie w mediach, ale nikt znający niechęć Villeneuva do Kubicy (Polak pozbawił Kanadyjczyka miejsca w F1 w 2006 roku w BMW Sauber), nie brał ich na poważnie. Nie mniej, pisały o nich niemal wszystkie portale.

Teraz o komentarz w tej sprawie został poproszony Sergey Sirotkin, który wygrał z Kubicą rywalizację o miejsce w Williamsie.

„Technicznie to możliwe. Ale znam Roberta i to dobry facet więc zwyczajnie nie robiłby tego. Dodatkowo w swojej pracy próbuje się poprawić samochód, a nie tylko zrobić to dla siebie. Więc nawet gdyby chciał, to myślę, że fizycznie nie byłoby to takie proste. Zespół myśli 10 razy o ustawieniach samochodu i tym, czy potrzebna jest zmiana by poprawić osiągi” – powiedział Sergey Sirotkin.

Mamy nadzieję, że to utnie jakiekolwiek spekulacje na temat tej niedorzecznej wypowiedzi Villenauva.

Przypomnijmy, że wczoraj w Eleven Sports ukazał się wywiad tej stacji z Robertem Kubicą, przeprowadzony w miniony czwartek w Warszawie. Obejrzycie go poniżej:

Aktualizacja

Na oficjalnym kanale Formuły 1 na YouTube pojawił się film przypominający pole position Roberta Kubicy sprzed 10 lat.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi