KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Williams po Grand Prix Australii: Torebka po kanapce i złe tryby [Aktualizacja]

Lance Stroll Grand Prix Australii F1

To zdecydowanie nie był wyścig Williams Martini Racing. Tylko jedno auto zespołu, w którym kierowcą rezerwowym jest Robert Kubica, dojechało do mety i to na przedostatniej pozycji. Sergeyowi Sirotkinowi przeszkodziła plastikowa torebka, a Lance Stroll przez niemal cały wyścig miał problem z autem i ustawieniami.

Przypomnijmy wyniki Grand Prix Australii:

„To popołudnie do zapomnienia. Najpierw Sergey w bardzo wczesnej fazie wyścigu miał usterkę tylnych hamulców. Nasza wstępna analiza, że do bolidu wpadła torebka plastikowa leżąca na torze, która całkowicie zatkała chłodzenie hamulców i doprowadziła do pożaru z tyłu auta i usterki hamulców hydraulicznych. Pedał hamulców wpadł w podłogę i musiał uciekać poza tor. To był koniec jego wyścigu i bardzo szkoda, bo to był jego debiut w F1 i potrzebował przejechania dystansu za kierownicą by wrócić na drugi wyścig z większym doświadczeniem. Nie udało mu się tego osiągnąć. W przypadku Lance, mieliśmy mocne problemy z tempem. Podobnie jak inne zespoły, musieliśmy zarządzać zużyciem paliwa. Walczyliśmy o 13. miejsce ale niestety Leclerc wyprzedził go przy restarcie po aucie bezpieczeństwa. Wielokrotnie próbował odzyskać miejsce, ale trzeba było uważać na temperatury i musiał wycofać się dwa czy trzy razy” – mówi Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa.

Lance Stroll dojechał do mety, ale przegrał jedynie z Brendonem Hartleyem i zajął 14. miejsce. Okazuje się, że miał problemy z przegrzewaniem auta i ustawieniami.

„Byliśmy w złym trybie na pierwszym okrążeniu, dlatego wyprzedził mnie Ocon. Nie mieliśmy mocy potrzebnej podczas restartu za samochodem bezpieczeństwa i dlatego straciłem miejsce na rzecz Leclerca. Próbowaliśmy po prostu dowieźć samochód do mety zamiast się ścigać. Sporo się dziś działo z samochodem, mieliśmy sporo problemów w czasie wyścigu. Mam nadzieję, że będziemy w stanie znaleźć rozwiązanie przed Bahrajnem” – powiedział Lance Stroll.

Sergey Sirotkin zajął ostatnie miejsce, kończąc wyścig już na 5 okrążeniu. Przyczyna usterki, która doprowadziła do przegrzania hamulców była kuriozalna.

„Nie poszło nam tak jak oczekiwaliśmy i nie mówię tu nawet o rezultacie, który nie był takim jak zaplanowaliśmy. Mówię o uczeniu się, co nie udało mi się dziś. Szkoda i jestem rozczarowany ponieważ to nie był idealny i łatwy weekend dla mnie. Ważnym było przejechanie całego wyścigu. Ale w ciągu dwóch tygodni będę znów w samochodzie i na torze i będziemy pracować jeszcze mocniej niż kiedykolwiek. Jestem pewien, że będziemy tam, gdzie powinniśmy być” – stwierdził Sergey Sirotkin.

Robert dziś

Robert Kubica udzielił dziś jedynie krótkiej wypowiedzi zespołowej telewizji Williamsa. Jak powiedział Karunowi Chandhokowi, nigdy wcześniej, nawet gdy był kierowcą rezerwowym BMW Sauber, nie pojawiał się na polach startowych przed wyścigiem, ale „może dziś będzie ten pierwszy raz”.

I rzeczywiście, Robert pojawił się na polach startowych, co udokumentował krótkim filmikiem na swoim Istagramie, prezentującym przelot samolotu nad prostą startową.

Robert nie skomentował jeszcze dzisiejszego wyścigu – czekamy!

Aktualizacja

Sky Sports F1 opublikowało już krótką filmową zapowiedź wywiadu z Robertem z pierwszego dnia filmowego Williamsa. Poniżej najciekawsze wypowiedzi Roberta.

„Ludzie mówią o moim ramieniu, ale łącznie miałem 27 złamań od stopy do barku. 10 centymetrów w prawo i nic by mi nie było, 10 centymetrów w lewo i by mnie tu nie było. Były momenty, że mój umysł nie akceptował moich ograniczeń, ale najlepszą rehabilitacją była dla mnie jazda. Kiedy siedzisz za kierownicą nie myślisz już o ograniczeniach i to wielka ulga”.

Więcej możecie zobaczyć TUTAJ.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP USA

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Portimao ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 18 października
godz. 19:30 – 1. trening
godz. 23:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 19 października
godz. 20:00 – Sprint
godz. 00:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 20 października
godz. 21:00 – Wyścig

Popularne tagi