KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica już pracuje w Australii – daje sobie 2 lata na powrót

Robert Kubica Williams F1 Grand Prix Australii 2018

Robert Kubica rozpoczął dziś pracę z zespołem Williamsa przed Grand Prix Australii – było rozdawanie autografów i pierwsze wywiady. Dziś w Przeglądzie Sportowym ukazał się obszerny wywiad z polskim kierowcą, w którym mówił on o swoim powrocie do Formuły 1 i tym, ile czasu daje sobie na to.

W Przeglądzie Sportowym opublikowany został dziś specjalny, 22-stronicowy dodatek poświęcony w całości rozpoczynającemu się sezonowi Formuły 1. Polecamy jego zakup, szczególnie, że znajduje się w nim obszerny wywiad z Robertem Kubicą.

Oto jedna z najciekawszych wypowiedzi z tej rozmowy: „Mi się podobają te nowe wyzwania, ale omówmy się: ja jestem nadal
kierowcą! Powrót do Formuły 1 to nadal mój priorytet, lecz jeśli tak się
nie stanie w najbliższych miesiącach – czy może w najbliższym czasie –
to w wieku 35-36 lat już na pewno nie wrócę. To nie jest tak, że jeszcze
nie wiem, co się może wydarzyć, ale też jest tak, że nie ma nic, co by
mnie szczególnie blokowało, gdyby ta przyszłość prowadziła mnie gdzieś
indziej. Wszystko będzie zależało od tego jakie będę miał możliwości i
osobiste cele” – mówi Robert.

Polak jest już w Australii, gdzie rozpoczął tradycyjną pracę z Williamsem. Poniżej włączycie relację live, w której będziemy przekazywać najważniejsze wydarzenia z Melbourne.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi