KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica: Jestem przygotowany do wykorzystania okazji [Aktualizacja]

Robert Kubica Williams Martini Racing Barcelona test 2018 F1

Robert Kubica, choć nie jeździł dziś po torze w Montmelo pod Barceloną, to i tak był w centrum zainteresowania mediów. Polak udzielił kilku interesujących wypowiedzi dotyczących oddania miejsca Lance Strollowi, roli w Williamsie oraz programu w WEC.

„To nie ma znaczenia. To wyszło ode mnie. Powiedziałem, że to nie problem żebym odpuścił jeżeli kierowcy wyścigowi czują, że potrzebują więcej czasu za kierownicą bo to nie ja zdobywam punkty dla zespołu. Nie sądzę aby to było tak dziwne, ale chyba na takiej wygląda, bo ludzie nie są do tego przyzwyczajeni. To pokazuje, że podążamy w jednym kierunku, mamy wspólny cel i chcemy zmaksymalozować nasze szanse” – powiedział Robert Kubica o oddaniu miejsca Lance Strollowi.

Podczas spotkania z mediami padło również pytanie o program Roberta w WEC i testy z ekipą Manora, które miały miejsce kilkanaście dni temu. Dziś Robert rozmawiał w motorhome Williamsa z Greame Lowdonem z Manor Motorsport.

„Byłem tam trzy dni i nie pojechałem by się przyglądać, ale ostatecznie nie jeździłem. Prawdopodobnie spróbujemy jeszcze raz w najbliższych tygodniach i wówczas zdecydujemy co będziemy robić” – powiedział Robert, zapytany o swoje poprzednie jazdy Ginettą wystawianą przez Manor Motorsport.

Polak przyznaje, że chciałby się ścigać, nawet mimo napiętego harmonogramu w Williamsie.

„Chciałbym być zaangażowany w dobry projekt w LMP1, ale muszę być pewien, że nie przeszkadza to moim zobowiązaniom w Williamsie” – dodał Robert, podkreślając, że musi maksymalnie angażować się w pracę w Williamsie, by pokazać, że jest gotowy wrócić jako kierowca wyścigowy do Formuły 1.

„Kiedy już zobowiązałem się do pracy w tym roku, muszę poświęcać się temu najbardziej jak to możliwe. O cokolwiek zostanę poproszony przez zespół, muszę to wykonać, gdyż jest to część pracy, do której się zobowiązałem. Skoro się na to zdecydowałem, to oznacza, że jestem zadowolony i myślę, że jestem przygotowany by wykorzystać tę okazję by zbliżyć się do końca. I jeżeli dostanę szansę jazdy lub zbliżę się jeszcze bardziej do fotela wyścigowego, będę pewny, że jestem bardziej przygotowany do tego niż byłem kilka miesięcy temu”.

Źródło: racefans.net

Aktualizacja

Poniżej obejrzycie rozmowę Eleven Sports z Robertem Kubicą:

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi