KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
blank

Robert Kubica: TOP-10 2017 roku [Aktualizacja]

blank

Od wielu lat nie mieliśmy tak bogatego wyboru pozytywnych wydarzeń związanych z Robertem Kubicą. Ale które z nich było najważniejsze – nie tylko z punktu widzenia Roberta, ale również kibiców? Przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie 10 najważniejszych wydarzeń Roberta Kubicy w 2017 roku i zachęcamy do dyskusji na temat Waszej listy tego rodzaju!

Poczekalnia: Gala Autosportu

Ta pozycja na naszej liście jest „najmłodsza”, ale postanowiliśmy umieścić ją, gdyż wizyta Roberta na takiej gali to zupełna nowość. Polak otrzymał bardzo prestiżową rolę wręczenia nagrody najlepszemu kierowcy rajdowemu świata. O ile wcześniej wrócił do bolidu F1, to tą wizytą powrócił na salony F1. O ile wcześniej kiedykolwiek na nich był.

10. Wizyta na Monzy

Kolejna wizyta to również powrót – tym razem do padoku Formuły 1 podczas weekendu wyścigowego. Robert spotyka wielu kolegów z toru, komentuje wyścig i jest większą gwiazdą niż wielu aktywnych kierówców F1.


9. Goodwood Festival of Speed

Było to wydarzenie ważne, gdyż po raz pierwszy od bardzo dawna kibice mogli bez przeszkód zobaczyć Kubicę w aucie Formuły 1. Tu również nie zabrakło ciekawych spotkań z kierowcami i ludźmi ze szczytów motorsportu.

8. Nico Rosberg menadżerem

Mimo że Robert Kubica i Nico Rosberg spotkali się w wcześniej „oficjalnie” dwa razy, to jednak informacja o tym, że wtedy aktualny mistrz świata będzie pomagał Polakowi w powrocie do Formuły 1 była prawdziwą sensacją i znakiem, że sytuacja jest bardzo poważna.

7. Kibice

Postanowiłem umieścić ten punkt w zestawieniu, gdyż trzeba docenić ogromne zainteresowanie Robertem i wsparcie jego powrotu przez kibiców – przede wszystkim z Polski, ale nie tylko.Zarówno ci, którzy śledzili jego karierę w latach po wypadku, jak i ci, którzy po nim rozstali się z Formułą 1, teraz z ogromną uwagą śledzili walkę Kubicy o możliwość ponownej jazdy w F1. Ponad 6 tysięcy osób wysłało swoje zdjęcie na Sektorówkę, tysiące kibicowały mu na Hungaroring. Wsparcie widać było również w Internecie. Skala, na jaką się to wszystko działo, była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Brawa dla Was w tym punkcie!

6. Testy na Paul Ricard

Zaczynamy serię „testową” w tym zestawieniu. Biorąc pod uwagę jazdy z Renault, o tych testach wiemy najmniej. Nie mniej, utwierdziły one Renault w przekonaniu, że trzeba dać Kubicy szansę w aktualnym bolidzie. Robert ostatecznie udowodnił również, że nie ma problemów w ciasnych nawrotach.

5. Testy z Williamsem na Silverstone i Hungaroring

Te jazdy na dwóch bardzo wymagających torach dały innemu zespołowi – Williamsowi – pewność, że Robert Kubica może być poważnym kandydatem do angażu w sezonie 2018. Paddy Lowe oraz mechanicy i inżynierowie poznali Roberta i jego etykę pracy, a to było niezwykle ważne w kontekście kolejnych kontaktów z Polakiem.

4. Testy w Abu Zabi

Niektórzy mogą dziwić się, dlaczego druga okazja Roberta Kubicy do jazdy aktualnym bolidem znalazła się dopiero na czwartym miejscu tego zestawienia. Trzeba jednak obiektywnie patrząc, że nie wypadły one idealnie, szczególnie biorąc pod uwagę obecność na nich rywala Roberta – Sergeya Sirotkina. Myślę, że zarówno Kubica, jak i Williams oczekiwali podczas nich czegoś więcej, choć absolutnie nie twierdzę, że testy te były nieudane.

3. Testy auta GP3 

Dlaczego ten pozornie mniej donośny test znalazł się tak wysoko? Bo to był impuls, dzięki któremu sprawy mogły nabrać późniejszego tempa. Po wielu godzinach w symulatorze, Robert wreszcie wyjeżdża na tor w single-seaterze. Ciasny kokpit, trudny tor i brak wspomagania. To te dwukrotne jazdy „słabszym” bolidem pozwoliły na wykonywanie kolejnych kroków.

2. Testy Renault na Hungaroring

Robert Kubica po raz pierwszy od wypadku w aktualnym bolidzie Formuły 1, co możliwe było tylko podczas oficjalnych testów. Pokazał wtedy, jak szybki jest, jak potrafi pracować z zespołem i jakie wsparcie ma u kibiców. Ogromnie ważna chwila, dająca mu pewność siebie i stanowiąca przypieczętowanie kandydatury w Renault. Magiczna chwila i wielkie osiągnięcie Roberta – kolejny jego wielki powrót w minionym roku.

1. Testy z Renault w Walencji

Zaskoczenie? Według mnie właśnie to wydarzenie zasługuje na miano numeru 1. Po pierwsze, jest to pierwszy raz, gdy Robert Kubica po wypadku jeździł bolidem Formuły 1. Po drugie wiemy, że Kubica spisał się w nich rewelacyjnie. Był szybszy od Sirotkina i przypomniał Renault o sobie. To właśnie dzięki tamtemu testowi możliwe były kolejne kroki. Gdyby wówczas nie wszystko poszło po myśli Roberta, Renault nie zainteresowałoby się jego kandydaturą. Dlatego uważam jazdy w Walencji za tak ogromnie ważne wydarzenie.

Aktualizacja

Oczywiście jesteśmy świadomi doniesień Auto Bild i włoskich mediów, dotyczące podpisania dwuletniej umowy z Williamsem przez Sergeya Sirotkina, jednak celowo nie piszemy o nich i czekamy na oficjalną decyzję Williamsa, która powinna zostać podana do 16 stycznia. Oczywiście, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że sytuacja Roberta Kubicy jest bardzo trudna, ale jednocześnie czekać na ogłoszenie.

Ciekawą informacją jest natomiast ta, że Paul di Resta będzie testował samochód Jaguara Formuły E. Marka ta wchodzi do serii od nowego sezonu.

blank
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi