KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Lowe: Pierwszy rok będzie dla Sirotkina rokiem nauki [Aktualizacja]

„Wybraliśmy najlepszego kierowcę z dostępnych. Jesteśmy pewni, że będzie bardzo szybki, regularny i spokojny w swojej pracy i dlatego będzie sprawował się bardzo dobrze w mistrzostwach” – mówi o wyborze Sergeya Sirotkina przez Williamsa Paddy Lowe.

Według dyrektora technicznego Williamsa, posiadanie tak młodego składu nie jest ryzykowne. „Wiemy, że są pewne minusy tej sytuacji. Zapewne dla Sergeya, pierwszy rok będzie rokiem nauki, zwłaszcza, że są tory, po których nie jeździł. Jego forma jednak mówi sama za siebie. Jako Williams, inwestujemy. To przewaga młodszych kierowców – jeżeli są świetni, to inwestuje się długoterminowo i taki też będzie sukces, który może przyjść wraz z nimi do zespołu. Uważam zatem, że w Sergeyu widzimy wschodzącą gwiazdę i wierzymy, że będziemy pracować z nim długoterminowo i osiągniemy wspólnie wiele sukcesów. Nie chcę ściągać zbyt wielu oczekiwań, ale jesteśmy pewni, że Sergey będzie jeździł dobrze. Pokazał, że jest do tego zdolny – zarówno w młodszych seriach, jak i w naszym samochodzie. W swoim pierwszym sezonie w F2 zajął trzecie miejsce i był debiutantem roku. To dobry przykład” – dodał Lowe, według którego Sirotkin szybko przystosuje się do nowej rzeczywistości i opon.

„Widzieliśmy w Abu Zabi, co potrafi zrobić Sergey, gdy wsadzi się go do auta” – stwierdził Lowe.

Źródło: motorsport.com

Rotenberg o Sirotkinie

„Sergey był szybszy od Kubicy – to przekaz dla tych, którzy twierdzą, że kupił sobie miejsce w Williamsie, a to kłamstwo. Bardzo ciężko pracował przez ostatnie pięć lat od kiedy jest członkiem naszego programu” – mówi o Sirotkinie Borys Rotenberg, właściciel SMP Racing.

„Finanse nie mogą odgrywać decydującej roli. Oczywiście, koszty się pojawiają, bo sport motorowy nie jest tani, ale nie jest to zabawka, którą chcę się bawić” – dodał Rosjanin.

Został on również zapytany o to, czy nie boi się o pozycję Sirotkina względem Lance Strolla i pieniędzy jego ojca, Lawrence.

„To nie powinien być problem. Są w jednym zespole, ale na torze każdy walczy indywidualnie. Powiedziałem Sergeyowi, że każdy wyścig powinien traktować jakby był jego ostatnim wyścigiem, ale jednocześnie będziemy pomagać Williamsowi rozwijać bolid” – kończy miliarder.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi