KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica będzie testował LMP1! [Aktualizacja]

blank
fot. simontrummer.ch

Autosport podaje, że Robert Kubica przyleci dziś do Bahrajnu, żeby testować samochód LMP1 teamu ByKOLLES. Jutro odbędą się WEC rookie tests, dla zawodników, którzy nie mają doświadczenia z prototypami. Samochód to 600-konny CLM P1/01 i masie 850kg.

Dyrektor zespołu Boris Bermes mówi, że Robert zna się od dawna z nim i Colinem Kollesem (właścicielem zespołu). Rumun w przeszłości dowodził zespołami w F1 na końcu stawki.

„Colin i ja znamy Roberta od dawna. On chce wypróbować samochód LMP1, więc to wyszło dość spontanicznie.” Bermes nie chciał jednak powiedzieć, czy to oznacza, że Kubica będzie jeździł w ich zespole regularnie.

To oficjalne testy dla zawodników przymierzających się do tej kategorii, zatem powinny być dostępne informacje na temat wyników.

Będzie to najmocniejsze auto torowe, którym pojedzie Robert Kubica od czasów F1.

Aktualizacja

Oto skład na jutrzejsze testy – zespołów, które już podały nazwiska kierowców.
Porsche – Gustavo Menezes/Yannick Dalmas
ByKolles – Robert Kubica/Francesco Dracone
Toyota – Kazuki Nakajima/Luis Felipe Derani/Yannick Dalmas
Toyota – Stephane Sarrazin/Sebastien Buemi
Audi – Paul-Loup Chatin/Yannick Dalmas

Oto auto Roberta Kubicy:


Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi