Latvala w Quattro

Jari-Matti Latvala zaliczy kolejny start swoim Audi Quattro A2. Tym razem Fin da okazję do podziwiania tego legendarnego auta podczas Rajdu Lausitz w Niemczech.

Rajd odbędzie się pomiędzy 29 a 31 października i będzie składał się z 18 OS-ów liczących łącznie 180 km. Rywalizacja odbywać będzie się na nawierzchni szutrowej.

Auto Latvali jest zgodne ze specyfikacją słynnej Grupy B. Samochód ten dominował w latach 1983-1984.

„Audi Quattro przyprawia rajdowych kibiców o gęsią skórkę. W latach 80-tych ten samochód był równie szybki co utytułowany. Prowadzenie go to wielka przyjemność” – mówi stronie wrc.com Latvala.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Archiwum