KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Robert Kubica w Monza Rally Show! [Aktualizacja czwartek godz. 15:10 – Ostberg testuje, 26 WRC na MRS, Wywiad ze Szczepaniakiem]

blank

Mamy potwierdzenie, z bardzo pewnego źródła – Robert Kubica pojedzie w przyszłotygodniowym Monza Rally Show. Polak będzie jedną z wielu gwiazd tej imprezy. Niewiadomą pozostaje nazwisko pilota. Na pewno Robert nie pojedzie z Maciejem Szczepaniakiem ani Przemysławem Mazurem.

Podczas Rajdu Wielkiej Brytanii Robert Kubica zapowiedział, że wystartuje w tym roku w jeszcze jednej imprezie – wyłącznie dla funu. Nie zdradził jednak jej nazwy. Pojawiły się domysły, że będzie to Rallye du Var, w którym Polak już jechał.

Lista na du Var jest już jednak zamknięta i nie widnieje na niej nazwisko Roberta. Weźmie on udział w mniejszej, ale również widowiskowej imprezie – Monza Rally Show, która rozpoczyna się w następny czwartek.

Kubica pojedzie Fordem Fiestą WRC, przygotowaną przez zespół A-Style. Oprócz niego wystąpią m.in. Valentino Rossi, Ken Block czy Gigi Galli.

Rozgrywany na i przy torze Monza we Włoszech rajd liczy 166 km. Rywalizacja zaczyna się w czwartek i kończy w niedzielę.

Obaj piloci, z którymi Kubica ostatnio jeździł – a zatem Maciej Szczepaniak i Przemysław Mazur – powiedzieli, że nie pojadą najbliższego rajdu z Kubicą. Pilot ma być niespodzianką. Niebawem na blogu harmonogram tej imprezy.

Przypomnę, że Robert testował przed tą imprezą w ubiegłym roku:

Aktualizacja godz. 21:15


TUTAJ znajdziecie harmonogram i mapy Monza Rally Show i film z 2013 roku.

Aktualizacja czwartek

Yves Matton potwierdził w rozmowie z L`equipe, że Robert Kubica nadal jest rozważany jako jeden z kierowców Citroena DS3 WRC w przyszłym sezonie.Obok niego są na niej Hayden Paddon i Mads Ostberg.

Aktualizacja godz. 13:00

Mads Ostberg testuje nowego DS WRC na sezon 2015, co zapewne oznacza, że pozostanie on w zespole na przyszły rok. Czy Kubica będzie jeździł prywatnym autem?

Na Monza Rally Show tymczasem wystartuje 26 aut WRC.

Aktualizacja godz. 15:10

Polecam obejrzenie bardzo ciekawego wywiadu z Maciejem Szczepaniakiem.

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 maja
godz. 13:30 – 14:30 – 1. trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening F1
Sobota, 27 maja
godz. 12:30 – 13:30 – 3. trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 28 maja
godz. 15:00 – Wyścig F1

Popularne tagi