KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Dużo się dzieje… podsumowanie informacji o Kubicy [aktualizacja]

Pojawia się coraz więcej plotek dotyczących Roberta Kubicy i jego przyszłości. Jeszcze niedawno wszyscy przyzwyczajali się do myśli o sezonie rajdowym, teraz niektórzy kibice w euforii wsadzają Kubicę do bolidu Formuły 1. Być może są jednak powody do optymizmy, gdyż plotki mówią o zabiegu w grudniu, który miał przyspieszyć rehabilitację Polaka.

Powodów „zamieszania” wokół Roberta Kubicy jest kilka.

Testy w DTM

Od zeszłego tygodnia żyjemy wiadomością, że 25 stycznia Robert Kubica weźmie udział w testach Mercedesa DTM na torze Ricardo Tormo w Hiszpanii. Wielu kibiców Polaka chciałoby jego startów w tej widowiskowej serii, ale trzeba zauważyć, że póki co są to tylko testy. Być może aby się do nich lepiej przygotować, Kubica w miniony piątek testował na jednym z włoskich torów samochód serii Eurocup Renault Megane Trophy.

Testy te w wielu kibicach Roberta rozbudziły nadzieje na starty w wyścigach, a następnie powrót do Formuły 1.

Toto Wolff

W powrocie do królowej sportów motorowych mógłby Kubicy pomóc udziałowiec Williamsa Toto Wolff. Domniemuje się, że to właśnie on pomógł Robertowi w „załatwieniu” testów w Mercedesie DTM, bowiem Wolff został dziś ogłoszony nowym szefem Mercedes GP. Przypomnijmy, że obaj panowie dobrze bawili się podczas drift day na początku tego roku w Austrii. Jeżeli Kubica wróciłby do większej sprawności i był w stanie prowadzić tzw. single-seatery, to znajomość z Wolffem mogłaby mu bardzo pomóc w powrocie do dobrego zespołu F1, choć i pewnie bez niej poradziłby sobie z powrotem do F1.

Artykuł w F1 Racing

Wiele zamieszania wywołała okładka najnowszego numeru miesięcznika F1 Racing. Na jego okładce widniał zagadkowy cytat Roberta: „My F1 comeback is on”. Ten bardzo ciekawy wywiad z naszym kierowcą został jednak przeprowadzony już jakiś czas temu, dlatego nie znajdziemy w nim rewolucyjnych tez dotyczących przyszłości Polaka. Warto jednak zajrzeć do wywiadu, który w Polsce będzie dostępny już w najbliższy piątek.

blank

Operacja…

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku zapowiadało się, że Robert Kubica pojawi się w paru imprezach rajdowych w grudniu. Tak się jednak nie stało, a o Polaku mogliśmy przeczytać dopiero po świętach – że był w Polsce, że odwiedził tor kartingowy i że jeździł w Austrii razem z grupą wyścigowych przyjaciół. Potem jednak nastały kolejne dni ciszy.

Jeszcze podczas rajdu du Var, Kubica był pytany o możliwość kolejnych zabiegów, które miałyby poprawić sprawność jego prawej ręki. Polak odrzekł wtedy, że jest rozważana taka opcja, choć niesie ona za sobą pewne ryzyko zdrowotne.

Krążą plotki, że Kubica jednak poddał się zabiegowi w grudniu i dzięki niemu odzyskał on większą sprawność w ręce. Właśnie dlatego miał zrezygnować z niemal pewnych już startów w serii ERC i zdecydować się na wyścigi, aby pozostać „bliżej toru” i potem móc łatwiej wrócić do Formuły 1.

Należy jednak stanowczo zastrzec, że nie wiadomo, czy taki zabieg chirurgiczny miał miejsce, a jeżeli nawet, jakie dał efekty. Plotka znacznie lepszej sprawności ręki Kubicy może być jedynie połączeniem przez obserwatorów kilku faktów i nie stanowić odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Jak powiedział niedawno menadżer Roberta Kubicy w Polsce, Marcin Czachorski, do końca stycznia przyszłość zwycięzcy Grand Prix Kanady 2008 powinna się wyjaśnić, a nawet jeżeli tak się nie stanie, to nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne informacje lub bardziej „namacalne” dowody lepszego stanu ręki Kubicy i jego pełnego zwrotu ku wyścigom.

Aktualizacja wtorek

Pojawiło się zdjęcie Roberta Kubicy z niedawnych testów Renault. Polak przejechał 95 okrążeń za kierownicą auta zespołu Oregon i nie miał żadnych problemów na torze. Samochód udostępnił Robertowi Jerry Canevisio, jego przyjaciel jeszcze z czasów World Series by Renault. Kubica był bardzo szybki w tym aucie i jak opisuje właściciel zespołu Oregon, wysiadł z niego bez żadnych oznak zmęczenia. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – powiedział Canevisio. Oto zdjęcie:

blank

Przy okazji tej aktualizacji chciałbym zachęcić Was do głosowania na specjalny billboard dla Roberta Kubicy, który już niebawem może zawisnąć w jednym z polskich miast. Oto link do niego http://wyrazto.pl/billboard/15288 Na Billboard można głosować codziennie – raz. Wywieszone zostaną pierwsze 3 billboardy. Dziękuję Mateuszowi, który zwrócił się do mnie o poparcie akcji za pomysł – pomagajmy temu billboardowi wygrać!

Na koniec aktualizacji wyniki ostatniej ankiety. Pytanie brzmiało: Czemu według Ciebie nie poznaliśmy jeszcze decyzji Roberta Kubicy dotyczącej startów w tym roku?
Nadal wybiera między rajdami a wyścigami 88 głosów (25%)
Szuka opcji połączenia rajdów i wyścigów 187 głosów (55%)
Rozważa oferty startów w rajdach od M-Sport i Citroena 14 głosów (4%)
Specjalnie zwlekają z ogłoszeniem podjętej już decyzji 57 głosów (16%)

Dziękuję za udział w glosowaniu i zapraszam do kolejnego!

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl  

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi