KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Lutowa operacja – czy to możliwe? [aktualizacja]

Wczoraj włoski dziennik La Gazzetta dello Sport podał, powołując się na doktora Igora Rossello, że czekająca Roberta Kubicę drobna operacja nadgarstka odbędzie się… w lutym. Taki termin jest szokiem dla kibiców, oznacza bowiem, że Robert Kubica nie zdąży na rozpoczęcie sezonu 2012. Jednak czy taki „drobny zabieg”, jak stwierdził Rossello, jest planowany z 4-ro miesięcznym wyprzedzeniem? Najnowsze informacje potwierdzają moje domysły, że operacja ma odbyć się niebawem, a nie w lutym.

W ostatnich dniach zamęt informacyjny dotyczący Roberta Kubicy jest duży – za duży. Panuje on nie tylko w Polsce, ale też we Francji, Włoszech i Hiszpanii. Padały nawet informacje, że Robert zakończył karierę w F1, ale należy odłożyć je na półkę z napisem „baśnie”. Do tego ogródka chaosu swoje kamyczki dorzucili dziennikarze La Gazzetta dello Sport, pisząc, że zabieg na nadgarstku Kubicy odbędzie się dopiero w lutym. Powołują się oni na słowa Igora Rossello, chirurga, który ostatnio często wypowiada się o Kubicy. Co ciekawe jednak, w całym tekście mamy tylko 1 cytat słów Włocha, w którym nigdzie nie pada lutowy termin:

Sprawność prawej ręki Roberta jest zadowalająca, postępy są naprawdę duże. Robert przekazał mi, że prowadził już auto drogowe. A to może zakrawać na cud, cud wynikający z jego determinacji i charyzmy.

Powstaje zatem pytanie na ile prawdziwe jest twierdzenie o lutowym terminie zabiegu. Rossello mówił ostatnio przecież, że ma być to drobna interwencja. Skoro tak, to dlaczego jest planowana z 4-ro miesięcznym wyprzedzeniem? Tak odległe terminy zabiegów zdarzają się oczywiście, ale głównie w służbie zdrowia i wcale nie wynikają z potrzeb zdrowotnych pacjentów. Jeżeli ma to być zabieg usprawniający działanie ręki, to dlaczego nie zostanie przeprowadzony wcześniej? No chyba, że potrzeba czasu i odpowiednich warunków aby go przeprowadzić, jednak przy takiej opcji powstaje pytanie – skąd wiadomo, że jego przeprowadzenie będzie możliwe akurat w lutym? Przecież wielokrotnie informowano nas podczas tych 9 miesięcy, że rehabilitacja Roberta, a przede wszystkim jej czas nie da się przewidzieć. Jedyne wyjaśnienie, które mogłoby do mnie przemawiać jest takie, że zabieg ten będzie zabiegiem kosmetycznym, nie mającym dużego wpływu na sprawność ręki – np. zabieg korekcji blizn, które mogą sprawiać kierowcy dyskomfort.

Podanie przez Rossello informacji, że w lutym będzie jeszcze jeden zabieg Roberta, jest niemal równoznaczne z ogłoszeniem, że Polak nie będzie w stanie wrócić za kółko na pierwsze testy F1, chyba, że jest to drobny kosmetyczny zabieg, po którym nie potrzebna będzie dalsza rehabilitacja czy ćwiczenia. 

Pozwalając sobie na wyrażanie własnej opinii, uważam, że lutowy termin zabiegu Roberta Kubicy jest nieprawdziwy i w tekście La Gazzetta dello Sport zaszła jakaś pomyłka. Oczywiście, jak zawsze, jeżeli się mylę to przeproszę za swoje błędne domniemania. I przepraszam, że znów są to domniemania.

Aktualizacja – 13:55

Dziennikarze La Gazzetta dello Sport sprostowali swoje wcześniejsze wypowiedzi – Robert Kubica przejdzie operację nadgarstka w ciągu kilku najbliższych dni, a nie w lutym, jak wcześniej informowali.

Najnowszy numer miesięcznika F1 Racing już w salonach prasowych!

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Strona powrotroberta.blogspot.com jest już na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi