KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
blank

Rajd Wielkiej Brytanii – straty/zyski w sekundach na kilometr [Aktualizacja niedziela, godz. 18:39, postęp RK w Wielkiej Brytanii, Kubica vs M-SPORT, po ostatnim OS]

blank
fot. bestofrally

Witam serdecznie w nowej serii bloga, „Trochę statystyki”. 

Znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie o tempo jakie prezentuje Robert Kubica na poszczególnych OS-ach rajdów WRC, a także statystyki innych kierowców, wybranych przez was w komentarzach. Seria ta będzie się rozwijać, także z waszym udziałem. Jeśli macie uwagi, propozycje statystyk, kierowców których tempo też  chcielibyście zobaczyć, piszcie w komentarzach pod postem. 

Po emocjach związanych z asfaltowym Rajdem Hiszpanii, przyszła pora na ostatni rajd kalendarza WRC. Rajd Wielkiej Brytanii, jest często rajdem mokrym, z śliską nawierzchnią i koleinami tworzącymi się po przejazdach kolejnych kierowców, co zawdzięcza specyficznemu klimatowi. Rajd ten jest też ostatnią szansą by się pokazać i powalczyć o miejsce w zespole fabrycznym na przyszły rok. Czy Kubica okaże się szybszy od kierowców M-SPORT, na ich własnym podwórku? Ile straci do lidera na poszczególnych OS-ach?
Tabelę z wynikami RK będę aktualizował po każdym dniu Rajdu Hiszpanii.


 Tempo Kubicy w tegorocznych rajdach WRC

Poniżej  tabele ze statystykami.

blank
blank

blank

blank

blank
blank


blank
blank

blankblank


Aktualizacja piątek, godz. 12:48
Wyniki Kubicy po 3 OS. Niestety na 3 OS nie był czysty, jednak strata nie jest duża- Kubica wciąż ma spore szanse na punkty.

Aktualizacja piątek, godz. 17:13
Wyniki Kubicy po 6 OS. Na drugiej pętli Kubica poprawił tempo na wszystkich OS-ach, .szczególnie OS 5 gdzie strata do lidera wynosiła jedynie 0,5 sek/km.

Aktualizacja sobota, godz. 11:36

Statystyki po 9 OS. Początek dnia należy zaliczyć do udanych, świetne tempo Kubicy, dwa OS-y ze stratą do lidera mniejszą niż 0,5 sek/km.

Aktualizacja sobota, godz. 16:40

Statystyki po 13 OS. Świetne tempo na 10 OS, potem niestety było gorzej. Wolne tempo, kapeć i problemy z dyferencjałem. Oby wieczorem poszło lepiej.

Aktualizacja sobota, godz. 22:09

Statystyki po 15 OS. Niezłe tempo na wieczornych OS-ach (strata poniżej 1 sek/km).

Aktualizacja niedziela, godz. 17:41

Statystyki po ostatnim OS. Świetne drugie miejsce na 18 OS (strata jedynie 0,3 sek/km do lidera).
Genialne 3 miejsce na Power Stage.

blank

Kubica zajmował na tegorocznych walijskich OS-ach wszystkie możliwe miejsca w top 10 z wyjątkiem 1.

blank

Poniżej także tabela z porównaniem tempa Kubicy do kierowców fabrycznych M-SPORT. Wynika z niego, że Kubica na czystych OS-ach, jechał porównywalnym tempem od Tanaka (szybciej o 0,01 sek na km). Jednak w przeciwieństwie do Estończyka, Kubica ukończył rajd w punktowanej 10, i przejechał większą ilość czystych OS-ów.

Evans, startujący u siebie, prezentował lepsze tempo od Kubicy, mniejsza ilość problemów technicznych przełożyła się na większy % czystych OS-ów.

Cóż, na miejscu Wilsona, jeśli ten Rajd miał zdecydować o pozostaniu w zespole, do fabrycznego zespołu M-SPORT na 2016 rok wziąłbym Evansa i Kubicę.

blank

blank
Aktualizacja niedziela, godz. 18:39
Tabela mierząca postęp Kubicy w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Liczby nie kłamią- postęp jest imponujący. W tegorocznym Rajdzie Wielkiej Brytanii Kubica w prywatnej Fieście, na oponach Pirelli zanotował lepsze tempo na czystych OS-ach, niż 2 lata wcześniej w fabrycznym Citroenie! 
W porównaniu do zeszłego roku, w pół fabrycznym zespole M-SPORT, udało się unikać błędów i zwiększyć tempo w rajdzie o prawie 110%.
Także patrząc z punktu widzenia całego sezonu Polskiej załogi, na szutrze Kubica jechał szybciej tylko raz: w Rajdzie Polski. Także średnia punktów na OS wypada nieźle (biorąc pod uwagę ilość problemów technicznych w tym rajdzie wręcz rewelacyjnie). 
Świetny występ załogi Kubica/Szczepaniak!
blank
blank
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi