Rajd Wielkiej Brytanii – straty/zyski w sekundach na kilometr [Aktualizacja niedziela, godz. 18:39, postęp RK w Wielkiej Brytanii, Kubica vs M-SPORT, po ostatnim OS]

fot. bestofrally

Witam serdecznie w nowej serii bloga, „Trochę statystyki”. 

Znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie o tempo jakie prezentuje Robert Kubica na poszczególnych OS-ach rajdów WRC, a także statystyki innych kierowców, wybranych przez was w komentarzach. Seria ta będzie się rozwijać, także z waszym udziałem. Jeśli macie uwagi, propozycje statystyk, kierowców których tempo też  chcielibyście zobaczyć, piszcie w komentarzach pod postem. 

Po emocjach związanych z asfaltowym Rajdem Hiszpanii, przyszła pora na ostatni rajd kalendarza WRC. Rajd Wielkiej Brytanii, jest często rajdem mokrym, z śliską nawierzchnią i koleinami tworzącymi się po przejazdach kolejnych kierowców, co zawdzięcza specyficznemu klimatowi. Rajd ten jest też ostatnią szansą by się pokazać i powalczyć o miejsce w zespole fabrycznym na przyszły rok. Czy Kubica okaże się szybszy od kierowców M-SPORT, na ich własnym podwórku? Ile straci do lidera na poszczególnych OS-ach?
Tabelę z wynikami RK będę aktualizował po każdym dniu Rajdu Hiszpanii.


 Tempo Kubicy w tegorocznych rajdach WRC

Poniżej  tabele ze statystykami.

Aktualizacja piątek, godz. 12:48
Wyniki Kubicy po 3 OS. Niestety na 3 OS nie był czysty, jednak strata nie jest duża- Kubica wciąż ma spore szanse na punkty.

Aktualizacja piątek, godz. 17:13
Wyniki Kubicy po 6 OS. Na drugiej pętli Kubica poprawił tempo na wszystkich OS-ach, .szczególnie OS 5 gdzie strata do lidera wynosiła jedynie 0,5 sek/km.

Aktualizacja sobota, godz. 11:36

Statystyki po 9 OS. Początek dnia należy zaliczyć do udanych, świetne tempo Kubicy, dwa OS-y ze stratą do lidera mniejszą niż 0,5 sek/km.

Aktualizacja sobota, godz. 16:40

Statystyki po 13 OS. Świetne tempo na 10 OS, potem niestety było gorzej. Wolne tempo, kapeć i problemy z dyferencjałem. Oby wieczorem poszło lepiej.

Aktualizacja sobota, godz. 22:09

Statystyki po 15 OS. Niezłe tempo na wieczornych OS-ach (strata poniżej 1 sek/km).

Aktualizacja niedziela, godz. 17:41

Statystyki po ostatnim OS. Świetne drugie miejsce na 18 OS (strata jedynie 0,3 sek/km do lidera).
Genialne 3 miejsce na Power Stage.

Kubica zajmował na tegorocznych walijskich OS-ach wszystkie możliwe miejsca w top 10 z wyjątkiem 1.

Poniżej także tabela z porównaniem tempa Kubicy do kierowców fabrycznych M-SPORT. Wynika z niego, że Kubica na czystych OS-ach, jechał porównywalnym tempem od Tanaka (szybciej o 0,01 sek na km). Jednak w przeciwieństwie do Estończyka, Kubica ukończył rajd w punktowanej 10, i przejechał większą ilość czystych OS-ów.

Evans, startujący u siebie, prezentował lepsze tempo od Kubicy, mniejsza ilość problemów technicznych przełożyła się na większy % czystych OS-ów.

Cóż, na miejscu Wilsona, jeśli ten Rajd miał zdecydować o pozostaniu w zespole, do fabrycznego zespołu M-SPORT na 2016 rok wziąłbym Evansa i Kubicę.

Aktualizacja niedziela, godz. 18:39
Tabela mierząca postęp Kubicy w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Liczby nie kłamią- postęp jest imponujący. W tegorocznym Rajdzie Wielkiej Brytanii Kubica w prywatnej Fieście, na oponach Pirelli zanotował lepsze tempo na czystych OS-ach, niż 2 lata wcześniej w fabrycznym Citroenie! 
W porównaniu do zeszłego roku, w pół fabrycznym zespole M-SPORT, udało się unikać błędów i zwiększyć tempo w rajdzie o prawie 110%.
Także patrząc z punktu widzenia całego sezonu Polskiej załogi, na szutrze Kubica jechał szybciej tylko raz: w Rajdzie Polski. Także średnia punktów na OS wypada nieźle (biorąc pod uwagę ilość problemów technicznych w tym rajdzie wręcz rewelacyjnie). 
Świetny występ załogi Kubica/Szczepaniak!
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy