KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Rajd Hiszpanii – straty/zyski w sekundach na kilometr [Aktualizacja poniedziałek, godz. 14:40, postęp RK w Hiszpanii, po ostatnim OS]

blank
fot. Maciej Targowski

Witam serdecznie w nowej serii bloga, „Trochę statystyki”. 

Znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie o tempo jakie prezentuje Robert Kubica na poszczególnych OS-ach rajdów WRC, a także statystyki innych kierowców, wybranych przez was w komentarzach. Seria ta będzie się rozwijać, także z waszym udziałem. Jeśli macie uwagi, propozycje statystyk, kierowców których tempo też  chcielibyście zobaczyć, piszcie w komentarzach pod postem. 

Po emocjach związanych z asfaltowym Rajdem Korsyki, nadszedł czas na ostatnią w tym roku rundę asfaltową. Rajd Hiszpanii, jest jedynym rajdem w kalendarzu WRC, który łączy jazdę na szutrze (w piątek) z jazdą na nawierzchni asfaltowej (w pozostałe dni). Jak zespół Kubicy poradzi sobie z szybką zmianą specyfikacji auta, z szutrowej na asfaltową? Ile straci do lidera na poszczególnych OS-ach?
Tabelę z wynikami RK będę aktualizował po każdym dniu Rajdu Hiszpanii.


 Tempo Kubicy w tegorocznych rajdach WRC

Poniżej  tabele ze statystykami.

blank
blank

blank

blank

blank
blank


blank
blank
blank
Aktualizacja piątek, godz. 19:13
Wyniki Kubicy po 9 OS. Pierwsze 2 wygrane szutrowe OS-y w karierze Kubicy (w tym jeden ex aequo z Tanakiem). Świetne tempo na pozostałych odcinkach. Niestety 3 nieczyste OS-y skutkują słabą pozycją w generalce. Straty czasowe są jednak znacznie niższe niż w przypadku Rally2.

Aktualizacja sobota, godz. 12:53

Statystyki po 13 OS. Kubica utrzymuje genialne tempo, tracąc zaledwie 0,2-0,6 sek/km do lidera.

Aktualizacja sobota, godz. 18:24


Statystyki po 17 OS.

Aktualizacja niedziela, godz. 14:02

Statystyki po ostatnim OS. Później zamieszczę tabelę śledzącą postępy Roberta Kubicy w oparciu o punktację Ligi Fantasy. Bardzo dobre tempo Kubicy w niedzielę (strata do lidera w granicach 0,4-0,7 sek/km), przygoda na 13 OS. 5 miejsce ex aequo na Power Stage jest niesamowite z uwagi na problemy z drugim biegiem skrzyni Fiesty.

blank

Tabela podsumowująca miejsca zajmowane przez Kubicę w całym Rajdzie Hiszpanii. 2 Wygrane OS, aż 11 OS-ów Polska załoga ukończyła w top 5!

blank

Aktualizacja poniedziałek, godz. 14:40


Poniżej tabela mierząca postępy Kubicy w rajdzie Hiszpanii. Statystyki mówią same za siebie, postęp jaki Kubica zrobił w tym rajdzie jest ogromny. Poprawa dojeżdżalności OS-ów w dobrym tempie, przełożyła się na prawie 2-krotnie wyższą średnią punktów na OS w porównaniu do 2014 roku. Szybkość (średnia punktów na czystych OS-ach) także jest większa o 60%. Jest to największy postęp Kubicy w rajdzie, jaki miałem przyjemność opisać w swoich statystykach w tym sezonie. Świetne tempo na szutrowych OS-ach jest szczególnie dobrym prognostykiem na przyszłość.

W miniony weekend Hiszpania dołączyła do Monte Carlo i Korsyki, jako pierwszej trójki rajdów w których Kubica ma najlepsze tempo względem konkurencji w tym sezonie.

blank
blank
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi