Rajd Hiszpanii – straty/zyski w sekundach na kilometr [Aktualizacja poniedziałek, godz. 14:40, postęp RK w Hiszpanii, po ostatnim OS]

fot. Maciej Targowski

Witam serdecznie w nowej serii bloga, „Trochę statystyki”. 

Znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie o tempo jakie prezentuje Robert Kubica na poszczególnych OS-ach rajdów WRC, a także statystyki innych kierowców, wybranych przez was w komentarzach. Seria ta będzie się rozwijać, także z waszym udziałem. Jeśli macie uwagi, propozycje statystyk, kierowców których tempo też  chcielibyście zobaczyć, piszcie w komentarzach pod postem. 

Po emocjach związanych z asfaltowym Rajdem Korsyki, nadszedł czas na ostatnią w tym roku rundę asfaltową. Rajd Hiszpanii, jest jedynym rajdem w kalendarzu WRC, który łączy jazdę na szutrze (w piątek) z jazdą na nawierzchni asfaltowej (w pozostałe dni). Jak zespół Kubicy poradzi sobie z szybką zmianą specyfikacji auta, z szutrowej na asfaltową? Ile straci do lidera na poszczególnych OS-ach?
Tabelę z wynikami RK będę aktualizował po każdym dniu Rajdu Hiszpanii.


 Tempo Kubicy w tegorocznych rajdach WRC

Poniżej  tabele ze statystykami.Aktualizacja piątek, godz. 19:13
Wyniki Kubicy po 9 OS. Pierwsze 2 wygrane szutrowe OS-y w karierze Kubicy (w tym jeden ex aequo z Tanakiem). Świetne tempo na pozostałych odcinkach. Niestety 3 nieczyste OS-y skutkują słabą pozycją w generalce. Straty czasowe są jednak znacznie niższe niż w przypadku Rally2.

Aktualizacja sobota, godz. 12:53

Statystyki po 13 OS. Kubica utrzymuje genialne tempo, tracąc zaledwie 0,2-0,6 sek/km do lidera.

Aktualizacja sobota, godz. 18:24


Statystyki po 17 OS.

Aktualizacja niedziela, godz. 14:02

Statystyki po ostatnim OS. Później zamieszczę tabelę śledzącą postępy Roberta Kubicy w oparciu o punktację Ligi Fantasy. Bardzo dobre tempo Kubicy w niedzielę (strata do lidera w granicach 0,4-0,7 sek/km), przygoda na 13 OS. 5 miejsce ex aequo na Power Stage jest niesamowite z uwagi na problemy z drugim biegiem skrzyni Fiesty.

Tabela podsumowująca miejsca zajmowane przez Kubicę w całym Rajdzie Hiszpanii. 2 Wygrane OS, aż 11 OS-ów Polska załoga ukończyła w top 5!

Aktualizacja poniedziałek, godz. 14:40


Poniżej tabela mierząca postępy Kubicy w rajdzie Hiszpanii. Statystyki mówią same za siebie, postęp jaki Kubica zrobił w tym rajdzie jest ogromny. Poprawa dojeżdżalności OS-ów w dobrym tempie, przełożyła się na prawie 2-krotnie wyższą średnią punktów na OS w porównaniu do 2014 roku. Szybkość (średnia punktów na czystych OS-ach) także jest większa o 60%. Jest to największy postęp Kubicy w rajdzie, jaki miałem przyjemność opisać w swoich statystykach w tym sezonie. Świetne tempo na szutrowych OS-ach jest szczególnie dobrym prognostykiem na przyszłość.

W miniony weekend Hiszpania dołączyła do Monte Carlo i Korsyki, jako pierwszej trójki rajdów w których Kubica ma najlepsze tempo względem konkurencji w tym sezonie.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Archiwum