Paddon potrenuje… na Le Mans

Hayden Paddon, który nie czuje się komfortowo na nawierzchni asfaltowej, zamierza ostro potrenować przed zbliżającym się Rajdem Korsyki. Kierowca Hyundaia pojeździ m.in. na… torze Le Mans.

Nowozelandczyk bardzo pozytywnie zaskakuje wielu obserwatorów w tym roku swoją jazdą w poszczególnych rundach WRC, ale jak sam przyznaje, jest specjalistą od rund szutrowych.

Przed asfaltowym Rajdem Korsyki chce mocno potrenować.

„To dla mnie zupełnie nowe terytorium, dlatego przed Korsyką i Hiszpanią będę musiał się nad tym mocno skupić. Przed startem mam przed sobą kilka dni treningowych z różnymi trenerami. Spędzę dzień w szkole jazdy na torze Le Mans we Francji, a następnie dzień testowy pod okiem rajdowego trenera. Mam nadzieję, że trochę to pomoże” – mówi Paddon dla wrc.com.

W tym tygodniu, podobnie jak większość kierowców WRC, Paddon będzie również testował już na Korsyce.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Archiwum