Walia liczna, ale nie w WRC

Informacja z dnia 22 października 2014:

Tylko 14 załóg WRC wystartuje w ostatniej rundzie tegorocznego sezonu WRC. W Wielkiej Brytanii wystartują łącznie 4 polskie załogi.

Oprócz kierowców, którzy rywalizują w każdej tegorocznej rundzie WRC, w najszybszych autach zobaczymy Juho Hanninena (Hyundai), Henninga Solberga (Ford), Haydena Paddona (Hyundai) i Otta Tanaka (Ford).

Łącznie w całym rajdzie pojadą 72 ekipy. W Fordzie Fiesta zobaczymy Jarosława Kołtuna, w Citroenie DS3 pojedzie Aron Domżała, a w Fordzie Fiesta R2 wystąpi Hubert Ptaszek.

Początek rywalizacji w Wielkiej Brytanii przewidziano na 14 listopada.

Pełną listę zgłoszeń rajdu zobaczycie tutaj

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Archiwum