KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Przedsezonowe testy w Barcelonie 2019Przewodnik kibica:

Przelot do Hiszpanii

Do Barcelony można oczywiście również jechać samochodem czy autokarem, jednak zdecydowanie najszybsza i zazwyczaj najtańsza okaże się droga lotnicza. Ceny lotów w obie strony na cały „okres testowy” zaczynają się od 438 zł w przypadku lotów bezpośrednich. Można oczywiście znaleźć nieco tańsze połączenia, korzystając z promocji, czy wybierając inny zakres dat na lot. Bezpośrednie loty możliwe są z Warszawy, Katowic, Krakowa, Gdańska czy Poznania, jednak wszystko zależy od daty. Gdybyśmy już dziś wiedzieli, że Robert będzie jeździł 1 marca, wówczas w obie strony polecielibyśmy za zaledwie 252 zł. Do Barcelony lata zarówno LOT, jak i tanie linie – Ryanair, easyJet czy Iberia. Interesujące Was połączenia znajdziecie na www.skyscanner.pl.

Dojazd do miasta i na tor

Lądowanie odbywa się na lotnisku BCN. Z niego taksówka do miasta będzie kosztowała około 30-40 euro. Podróżować można również autobusami za około 6 euro i kursuje co 5 minut. Dotrzemy nim do ścisłego centrum miasta. Bilety można kupić w automatach, które akceptują karty płatnicze. Jeszcze taniej będzie kolejką za 3 euro. Czas podróży to od kilkunastu minut samochodem do 30 minut kolejką.

Jeżeli wybieramy się na dłużej i zamierzamy minimum kilka razy podróżować transportem publicznym w Barcelonie, warto rozważyć zakup karty T10, która pozwoli nam oszczędzić nawet połowę kosztów w porównaniu do kupowania biletów pojedynczo. Zawiera ona 10 przejazdów do 75 minut w obrębie pierwszej strefy. Niestety nie uprawnia ona do transportu na lotnisko czy na tor.

Dokładniejszy opis tego, jak dostać się z lotniska do miasta, łącznie z dokładnymi wskazówkami dojścia do poszczególnych punktów na lotnisku znajdziecie na stronie www.mybarcelona.pl. Znajdziecie tam również dokładny opis funkcjonowania transportu publicznego z wyliczeniem rodzajów biletów.

Zarówno z lotniska, jak i z miasta, na tor można dostać się kolejką – linią R2 (ciemno zielony) lub R2 Nord (jasno zielony) – kierunek Granollers lub Saint Celoni. Jej bilety można kupić jeszcze na lotnisku. Czas przejazdu to około godziny, potrzebne są jednak osobne bilety za około 4 euro, gdyż jest to druga strefa.Autobus z centrum miasta jedzie około 45 minut i kosztuje 12 euro w obie strony. Zatrzymuje się on 300 metrów od wejścia na tor. To znacznie bliżej niż kolejka, która staje 2 kilometry od wejścia tor. Busy kursują co 30 minut od poniedziałku do piątku, co 15 minut w soboty i co 10 minut w niedziele.

Poniżej znajdziecie mapę połączeń w Barcelonie:

Zawsze można również wynająć samochód na lotnisku. Dostępne są na nim wszystkie największe firmy wynajmujące auta. Wówczas należy jechać drogą C-17 albo AP-7, a pomocą służyć będą tradycyjnie google maps. Przy torze znajduje się duży parking, oczywiście płatny. Podczas Grand Prix jest to koszt 15-20 euro, ale podczas testów powinno być taniej. Oto rozkład toru wraz z zaznaczonymi parkingami.

 

Zakwaterowanie

Tor poleca na swojej stronie internetowej poleca zakwaterowania w trzech kategoriach: budżetowej, średniej i luksusowej. Jeżeli chodzi o tę pierwszą kategorię, to ceny wynoszą od 25 euro za noc od osoby. W miejscówkach tym jest oczywiście darmowe Wi-Fi, czy wspólne kuchnie. Hotele średniej klasy blisko toru to wydatek około 160 euro według strony toru. Miejscówki, które poleca tor, znajdziecie TUTAJ.

Na booking.com znaleźć można ceny za nocleg dla jednej osoby już za 170 zł za dobę, jednak ich dostępność może być ograniczona. Wyszukanie znajdziecie TUTAJ.

Jeżeli chcemy aby nasza podróż wiązała się z jak najniższymi kosztami, to na airbnb.pl znajdziemy pokoje nawet poniżej 100 zł za noc z bardzo dobrym połączeniem z torem. Wyszukanie można znaleźć TUTAJ. Polecamy również stronę couchsurfing by znaleźć prywatny nocleg.

 1 thought on “Przedsezonowe testy w Barcelonie 2019”

  1. Tekst na głównej stronie Bloga pt "Po (prawie) wszystkich prezentacjach, przed testami" z dnia 15/02/2019 zawiera informację, że wstęp na tor podczas testów w Barcelonie "… jest biletowany i kosztuje €18 za dzień …". Ta informacja jest nie do końca precyzyjna, ponieważ posiadacze biletów weekendowych na F1 GP Spain, nie płacą za bilety na testy na Circuit de Barcelona Catalunya – wstęp wolny. Bilety weekendowe i jednodniowe można kupić na stronie toru.
    TUTAJ – bilety weekend na F1 GP Spain – miejsca numerowane
    UWAGA – możliwy wybór konkretnego miejsca na danej trybunie. Podczas testów nie obowiązuje przydział miejsc – każdy wchodzi tam, gdzie chce.

Comments are closed.

Bądź na bieżąco
Archiwum
Popularne tagi