KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Nasza historia

Dlaczego „powrotroberta” – bo blog został założony wyłącznie w celu przekazywania wieści o Robercie Kubicy do Formuły 1.

Historia:

22 lutego 2011 roku, kilkanaście dni po wypadku Roberta Kubicy w Ronde di Andora, który przerwał jego karierę w Formule 1, jego kibic założył blog, którego celem miało być informowanie o stanie zdrowia Polaka i jego walce o powrót do Formuły 1. Bez jakiejkolwiek wiedzy programistycznej, ale z kilkuletnim doświadczeniem dziennikarskim tworzyłem kolejne wpisy, zakładki i uruchamiałem social media by jak najbardziej umilić czas oczekiwania na ponowne starty Roberta Kubicy w Formule 1. Tak rozpoczęła działalność strona powrotroberta.pl, przekazująca dziś wszystkie wiadomości dotyczące jedynego Polaka w F1 i relacjonująca jego starty – od rajdów po Formułę 1.

O mnie:

Mateusz Cieślicki – Z wykształcenia prawnik i dziennikarz. Z motorsportem związany od ponad 9 lat, z dziennikarstwem od ponad 15. Twórca bloga www.powrotroberta.pl – największej polskiej strony internetowej, poświęconej Robertowi Kubicy. Przez blisko 3 lata był redaktorem serwisu f1ultra.pl, przez prawie 3 lata publikował comiesięczne felietony w magazynie F1 Racing, obecnie współpracuje z magazynem Rally & Race. Od lipca 2012 jest redaktorem jednego z najpopularniejszych anglojęzycznych portali motorsportowych, onestopstrategy.com. Uzyskał status eksperta sportów motorowych w serwisie wiadomosci24.pl, o motorsporcie pisał również dla portalu sportcom.pl, od 7 lat jest redaktorem portalu cksport.pl, poświęconego sportowi w Kielcach. Jako akredytowany dziennikarz relacjonował imprezy Rajdowych Mistrzostw Świata. W ramach prowadzenia bloga współpracował m.in. z torami Formuły 1. Wielokrotnie zapraszany do mediów w roli eksperta sportów motorowych.

Mocno związany z kartingiem halowym – od ponad 9 lat startuje w ligach kartingowych w środkowej i południowej Polsce, od 5 lat jest trenerem Szkółki kartingowej E1GOKART w Kielcach, od ponad 6 lat organizuje na tym torze Kielecką Ligę Kartingową. Współorganizator Kartingowego Pucharu Juniorów – cyklu zawodów rozgrywanych na kilku torach południowej Polski, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży.

Swoje doświadczenie w kartingu i dziennikarstwie wykorzystywał przez 5 lat będąc media managerem jednego z najlepszych polskich zespołów kartingu wyczynowego, UNIQ Racing. Obecnie w ramach swojego kanału na YouTube prowadzi cykl „Kartingowe Abecadło”, przeznaczony dla początkujących adeptów kartingu halowego.

Ściśle współpracuje z ekipą Sektorówki dla Roberta Kubicy, współpracował przy promocji wielu wydarzeń związanych z motorsportem, m.in. Moto Weekendu czy książek dotyczących Formuły 1, przygotowując ich recenzje.

Jest jednym z prowadzących Świętokrzyską Bilardową Ligę Biznesu, w której również gra. Jego hobby, oprócz motorsportu jest kolekcjonerstwo, przede wszystkim historycznych papierów wartościowych.

Bądź na bieżąco
Archiwum
Popularne tagi