Robert Kubica Węgry 2017

Przewodnik kibica na Grand Prix Węgier 2020

Gdzie kupić bilety?

 

GPTicketShop to zaufany pośrednik sprzedaży biletów na GP Węgier.

Jakie bilety wybrać?

Skończyły się już bilety na najtańsze trybuny Bronze 1, Bronze 2, Silver 1 i Silver 2. Im droższa trybuna tym teoretycznie lepszy widok. Najlepsze miejsce do śledzenia wyścigu (jeżeli nie pada deszcz) to chyba trybuna GOLD 4 przy końcu prostej startowej. Najlepiej widać stamtąd najlepsze miejsce do wyprzedzania na całym torze, a i podczas startu dzieje się najwięcej. Zadaszona jest trybuna Super Gold – naprzeciwko boksów, co również zapewnia dodatkowe atrakcje.

Opcją jest również kupienie biletów „na miejsca stojące” (General Admission) czyli na tzw. „trawkę” (podczas weekendu wyścigowego jest to raczej „błotko”). Są one najtańsze (od 64 euro obecnie), ale zapewniają fajną atmosferę i „większą mobilność”. Warto dodać, że na tor nie można wnosić składanych krzeseł. Tu reguła jest jasna – im wcześniej ktoś będzie na torze, tym lepsze miejsce sobie zajmie i tym lepszy będzie miał widok. Są tacy, którzy od kilkunastu lat jeżdżą na Hungaroring i siadają właśnie na trawce. Mówią przy tym, że sprytna osoba znajdzie sobie najlepsze miejsca do obserwowania na całym torze.

Podczas Grand Prix Abu Zabi głośno było o „trybunie Kubicy„, którą organizatorzy wyścigu mieliby przygotować dla polskich kibiców – tak jak w 2009 roku. Oficjalnie tor nie mówi o takiej możliwości, jednak można brać ją za możliwą. Wówczas powinny powstać nowe miejsca na trybunach.

Należy pamiętać, że dzieci i młodzież do 14 roku życia wchodzi na tor za darmo, ale trzeba dla nich „kupić” darmowy bilet, dostępny na listach.

Poniżej zobaczycie mapę toru (klik by powiększyć) i miejsca, z których warto oglądać przejazdy. TUTAJ natomiast zobaczycie wirtualny spacer po torze.

Ważną informacja jest taka, że w czwartek około godziny 15 odbywa się zawsze Pit Lane Walk, a zatem zwiedzanie alei serwisowej przez kibiców. Do garażów wchodzić oczywiście nie wolno, ale to i tak ciekawe doświadczenie.

Pit Lane Walk jest dostępne dla tych, którzy kupili bilet na cały weekend wyścigowy.

FAQ

1. Do wjazdu na Węgry wystarczy dowód czy muszę mieć paszport?

Wystarczy dowód

2. Jaką walutę zabrać ze sobą? Euro czy Forint? Czy na torze można płacić kartą, np. za jedzenie, gadżety?

Teoretycznie wystarczą forinty, którymi warto płacić u lokalnych sprzedawców, jednak same ceny gadżetów przy torze nieco korzystniej wychodzą w euro.

3. Czy dozwolone jest wnoszenie swojego jedzenia, napojów itp?

Teoretycznie nie, oczywiście ostatecznie wszystko zależy od tego, kiedy się wchodzi i kto sprawdza. Jak jest tłok i mało restrykcyjni sprawdzający (czyli zazwyczaj) to jedzenie i woda przejdą. Alkohol już nie.

4. Jeżeli nie wolno wnosić swoich posiłków to czy na torze jest jakiś „catering”?

Są budki z jedzeniem, ceny w nich są jednak wysokie – 20 zł za kanapkę, 25 zł na hot-doga. Jest też alkohol.

5. Czy można wnosić swój aparat fotograficzny, lornetkę?

Raczej tak, o ile nie jest to aparat z długą lunetą i profesjonalne kamery. Warto uważać również z kamerami, szczególnie goPro.

6. Czy na torze jest dostęp do internetu?

Nie ma darmowego internetu na całym torze, może udać się połączyć na trybunie przy prostej startowej.

7. W trakcie weekendu (piątek-niedziela) jak dostać się na tor korzystając z darmowego transportu miejskiego, skąd odjeżdżają jakieś autobusy?

Autobusy odjeżdżają z Stadion autobusz – palyaudvar od piątku. TUTAJ więcej informacji.

8. Czy dojeżdżał ktoś na tor z centrum taksówką? Ile kosztuje taki luksus?

Oficjalnie podawane jest, że około 25-35 euro, jednak przy wcześniejszym umówieniu z firmą taksówkarską, może skończyć się na około 70 zł.

9. Czy jest sens jechać pod sam tor samochodem? Jak z korkami wyjazdowymi po Grand Prix?

Różnie z tym bywa. Czasem od ruszenia spod toru do wyjazdu na autostradę mija godzina, czasem jest szybciej. To naturalne, że są korki, ale nie należy spodziewać się armagedonu. Warto jednak znaleźć parking blisko swojej trybuny.

10. Czy jadąc samochodem, potrzebuję winiet?

Tak, winiety na Słowację można kupić przed granicą. Winietę na Węgry można kupić już na Węgrzech na każdej stacji paliw przed autostradą – cena jest najkorzystniejsza. Winiety można kupić również online. Opis można znaleźć TUTAJ oraz TUTAJ.

11. Czy na tor wjadę z wózkiem dziecięcym?

Tak.

2 thoughts on “Przewodnik kibica na Grand Prix Węgier 2020”

Comments are closed.