KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

51 Rally Coppa Città di Lucca

Miły przerywnik w ciszy dotyczącej przyszłości kariery Roberta Kubicy czeka nas w najbliższy weekend. Polak wystartuje w lokalnej imprezie asfaltowej 51 Rally Coppa Città di Lucca, tworząc duet z Maciejem Szczepaniakiem. Co i kiedy czeka nas w ten weekend, z kim będzie rywalizował Robert i jaki jest ten rajd – wszystko to przeczytacie poniżej. Będzie również coś o konkursie przed rajdem.

Konkurs

Miło mi poinformować, że dziś wieczorem na facebookowym fanpage bloga ruszy konkurs, w którym do wygrania będzie ta oto koszulka. Warto już teraz polubić profil 🙂

Robert o starcie

Od kilku miesięcy pracowaliśmy już nad systemem zmiany biegów tak, aby wszystko dobrze grało po przełożeniu go do Clio. Czemu to auto? Powrót do starych, dobrych czasów. Mam za sobą długą przerwę, bo nie jeździłem Clio już ze 3-4 lata. Ten start traktujemy mocno testowo, bo ten system tak naprawdę po raz pierwszy działał wczoraj, gdy jeździłem po torze. Planujemy testy w piątek rano, a później – jeśli dostaniemy zgodę od włoskiej federacji – pojedziemy z Maćkiem w rajdzie.

Kubica i włoskie asfalty

Jakiś czas temu na blogu zamieściliśmy dość ciekawe podsumowanie występów Roberta Kubicy we włoskich rajdach asfaltowych – ciekawi statystyk z nich mogą przypomnieć sobie ten tekst TUTAJ.

Harmonogram

Właściwa część imprezy zostanie rozegrana w sobotę. Czeka nas 7 OS-ów o łącznej długości 74,34 km. Łącznie z dojazdówkami kierowcy przejadą 307,84 km. Kierowcy przejadą dwukrotnie dwie próby i trzykrotnie jedną.

Oto harmonogram OS-ów:
godz. 14:01 – Start rajdu
godz. 14:35 – OS 1 – Pizzorne 1 (11,6 km)
godz. 15:40 – Serwis A
godz. 16:59 – OS 2 – San Rocco 1 (11,7 km)
godz. 17:53 – OS 3 – Cunde 1 (8,5 km)
godz. 18:42 – OS 4 – Pizzorne 2 (11,6 km)
godz. 20:02 – Serwis B
godz. 21:17 – OS 5 – San Rocco 2 (11,27 km)
godz. 22:15 – OS 6 – Cune 2 (8,5 km)
godz. 23:04 – OS 7 – Pizzorne 3 (11,6 km)

Mapa

Tak będą wyglądały OS-y rajdu Rally Coppa Citta di Lucca.

Rywale

W ubiegłym roku w rajdzie startowali wyłącznie Włosi, a wygrał Michelini Rudy w Citroenie DS3 R5. Auto S1600 startowało niewiele – tylko 3 na 80 załóg. Rywalizację ukończyło jedno Renault Clio S1600, zajmując 19. miejsce.

Na liście zgłoszeń rajdu znajduje się aż 110 załóg. Robert i Maciej pojadą z numerem „9”, jako jedno z 4 aut S1600.Pełną listę zobaczycie TUTAJ.

O rajdzie

To właśnie na tym rajdzie Robert Kubica pojawił sie publicznie niedługo po swoim wypadku w Ronde di Andora. Niestety, edycja 2012 tej imprezy została przerwana na skutek tragicznego wypadku załogi Valerio Catelani/Daniela Bertoneri.

Tak wyglądała rywalizacja w ubiegłym roku:

Relacja

Z rajdu przeprowadzimy oczywiście tradycyjną relację live na blogu – zapraszamy!

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Bądź na bieżąco
Archiwum
Popularne tagi