KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na F1

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Maciej Dziubiński, Przemyslaw Lowkiewicz, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Stalowy Jaro, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Izabela Ch, Tomasz Ignaczak, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Tomasz Drążek, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Stefan P, Esox33, fajawodna, Manulski, M, Szonapoul, PAT Yellowbear, mbiela, King, tomek90, jacek79100, A, Kuba Wiśniewski

GP Holandii

GP Węgier

F1 Grand Prix Of Australia

11 rund za nami. Jak wyglądają pojedynki zespołowe?



Mamy półmetek sezonu 2026 i warto spojrzeć na statystyki pojedynków zespołowych w Formule 1. W którym zespole mamy wyraźną dominację?

Wyścigi

 

W tym aspekcie największą dominację mamy oczywiście w Astonie Martinie gdzie Fernando Alonso pokonuje Lance Strolla 9-2. Ale wyraźną przewagę nad swoimi partnerami mają też Sergio Perez, Liam Lawson i Max Verstappen.

Remisowo jest w McLarenie, a bardzo równe pojedynki toczą też kierowcy Ferrari i Williamsa.

 

WYŚCIG
MercedesGeorge Russell47Andrea Kimi Antonelli
FerrariCharles Leclerc65Lewis Hamilton
McLarenLando Norris55Oscar Piastri
Red Bull RacingMax Verstappen83Isack Hadjar
Haas Esteban Ocon47Oliver Bearman
RBArvid Lindblad38Liam Lawson
AudiGabriel Bortoleto74Nico Hülkenberg
AlpinePierre Gasly74Franco Colapinto
WilliamsAlexander Albon56Carlos Sainz Jr.
CadillacSergio Perez83Valtteri Bottas
Aston MartinFernando Alonso92Lance Stroll

Kwalifikacje

 

W najbardziej wymiernym zestawieniu znów największa dominacja w Astonie Martinie, ale świetnie na tle partnera z zespołu radzi sobie też Carlos Sainz.

Bilanse 8-3 mamy w Red Bullu, Haasie (na korzyść Olivera Bearmana…) oraz Alpine.

Najbliżej remisów w Ferrari, RB i Audi.

 

KWALIFIKACJE
MercedesGeorge Russell47Andrea Kimi Antonelli
FerrariCharles Leclerc65Lewis Hamilton
McLarenLando Norris74Oscar Piastri
Red Bull RacingMax Verstappen83Isack Hadjar
Haas Esteban Ocon38Oliver Bearman
RBArvid Lindblad56Liam Lawson
AudiGabriel Bortoleto56Nico Hülkenberg
AlpinePierre Gasly83Franco Colapinto
WilliamsAlexander Albon29Carlos Sainz Jr.
CadillacSergio Perez65Valtteri Bottas
Aston MartinFernando Alonso92Lance Stroll

Sektory kwalifikacji

 

Tu największą przewagę ma Fernando Alonso, a najrówniej jest w Ferrari.

 

SEKTORY KWALIFIKACJI
MercedesGeorge Russell1122Andrea Kimi Antonelli
FerrariCharles Leclerc1716Lewis Hamilton
McLarenLando Norris1419Oscar Piastri
Red Bull RacingMax Verstappen2013Isack Hadjar
Haas Esteban Ocon825Oliver Bearman
RBArvid Lindblad2211Liam Lawson
AudiGabriel Bortoleto1419Nico Hülkenberg
AlpinePierre Gasly258Franco Colapinto
WilliamsAlexander Albon1122Carlos Sainz Jr.
CadillacSergio Perez1716Valtteri Bottas
Aston MartinFernando Alonso285Lance Stroll

Best lapy

 

Największą przewagę – aż 10 do 1 – ma Andrea Kimi Antonelli nad George Russellem. Najbliżej remisu – znów w Ferrari, ale tym razem na korzyść Lewisa Hamiltona. Bilanse 6-5 mają również Bearman, Lawson i Nico Hulkenbetabrg.

 

NAJSZYBSZE OKRĄŻENIE W WYŚCIGU
MercedesGeorge Russell110Andrea Kimi Antonelli
FerrariCharles Leclerc56Lewis Hamilton
McLarenLando Norris64Oscar Piastri
Red Bull RacingMax Verstappen74Isack Hadjar
Haas Esteban Ocon56Oliver Bearman
RBArvid Lindblad56Liam Lawson
AudiGabriel Bortoleto56Nico Hülkenberg
AlpinePierre Gasly92Franco Colapinto
WilliamsAlexander Albon47Carlos Sainz Jr.
CadillacSergio Perez92Valtteri Bottas
Aston MartinFernando Alonso92Lance Stroll



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Holandii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 sierpnia:
godz. 12:30 – Trening
godz. 16:30 -Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 22 sierpnia:
godz. 12:00 – Sprint
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 23 sierpnia:
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

Lone Star Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi