KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na F1

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Maciej Dziubiński, Przemyslaw Lowkiewicz, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Stalowy Jaro, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Izabela Ch, Tomasz Ignaczak, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Tomasz Drążek, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Stefan P, Esox33, fajawodna, Manulski, M, Szonapoul, PAT Yellowbear, mbiela, King, tomek90, jacek79100, A, Kuba Wiśniewski

GP Węgier

GP Belgii

Roman Biliński

Kolejne punkty Bilińskiego w F2



Roman Biliński po raz kolejny zapisał na swoim koncie punkty w mistrzostwach świata Formuły 2. Podczas sobotniego wyścigu sprinterskiego na torze Red Bull Ring w austriackim Spielbergu polski kierowca zajął bardzo dobre 7. miejsce, prezentując dojrzałą, konsekwentną i niezwykle skuteczną jazdę.

Już pierwsze metry wyścigu pokazały doskonały wyścigowy instynkt Bilińskiego. W zamieszaniu po starcie Polak zachował zimną krew i znakomicie ominął kolizję w pierwszym zakręcie, zyskując aż pięć pozycji.

To jednak nie był koniec jego ofensywy. W dalszej części rywalizacji Roman popisał się efektownym i zdecydowanym manewrem wyprzedzania jednego z rywali i dalej konsekwentnie zbliżał się do czołówki! Przez długi czas utrzymywał tempo pozwalające realnie myśleć o jeszcze wyższej lokacie.

 

W pewnym momencie doszło do neutralizacji. Po wznowieniu ścigania Biliński musiał skoncentrować się przede wszystkim na skutecznej obronie swojej pozycji przed naciskającym Kushem Mainim. Mimo presji zachował spokój i nie popełnił błędów, skutecznie odpierając ataki rywala.

Jednocześnie nie zrezygnował z walki o kolejne lokaty. Na ostatnich okrążeniach wywierał dużą presję na Rafaelu Camarze i był bardzo bliski przeprowadzenia skutecznego ataku, który mógł dać mu jeszcze wyższą pozycję.

Ostatecznie Roman Biliński finiszował na siódmej pozycji, dopisując kolejne cenne punkty do swojego dorobku w klasyfikacji Formuły 2. Awansował w niej o 2 pozycje.

 

MKierowcaNrZespółPunkty
1Nikola Tsolov6Campos Racing161Debiutant
2Gabriele Minì9MP Motorsport134
3Rafael Câmara1Invicta Racing125Debiutant
4Alex Dunne15Rodin Motorsport108
5Noel León5Campos Racing69Debiutant
6Kush Maini16ART Grand Prix63
7Dino Beganovic7DAMS Lucas Oil63
8Martinius Stenshorne14Rodin Motorsport58Debiutant
9Laurens van Hoepen24Trident47Debiutant
10Tasanapol Inthraphuvasak17ART Grand Prix46Debiutant
11Rafael Villagómez23Van Amersfoort Racing38
12Joshua Dürksen2Invicta Racing36
13Ritomo Miyata3Hitech TGR34
14Oliver Goethe10MP Motorsport29
15Sebastián Montoya11Prema Racing28
16Colton Herta4Hitech TGR26Debiutant
17Roman Bilinski8DAMS Lucas Oil24Debiutant
18John Bennett25Trident17
19Nicolás Varrone22Van Amersfoort Racing14Debiutant
20Mari Boya12Prema Racing12Debiutant
22Cian Shields21AIX Racing10
21Emerson Fittipaldi Jr.20AIX Racing10Debiutant

Wynik ten jest ponownym potwierdzeniem jego rosnącej formy oraz coraz większej regularności w walce z czołówką serii.

Po historycznym podium w Monte Carlo oraz mocnym występie w Barcelonie polski kierowca ponownie udowodnił, że potrafi wykorzystywać każdą okazję na torze i konsekwentnie walczyć o najwyższe lokaty. Tempo zaprezentowane na Red Bull Ringu daje dobre prognozy przed niedzielnym wyścigiem głównym, w którym Biliński ponownie będzie walczył o kolejne punkty i jeszcze wyższe miejsce.

Fot. James Gasperotti



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 lipca:
godz. 13:30 – 1. Trening
godz. 17:00 -2. Trening

Sobota, 25 lipca:
godz. 12:30 – 3. Trening
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 26 lipca:
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

Lone Star Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi