KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier 

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Maciej Dziubiński, Przemyslaw Lowkiewicz, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Stalowy Jaro, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Izabela Ch, Tomasz Ignaczak, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Tomasz Drążek, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Stefan P, Esox33, fajawodna, Manulski, M, Szonapoul, PAT Yellowbear, mbiela, King, tomek90, jacek79100, A, Kuba Wiśniewski

Harmonogram (Wyścig o 14:00)

Testy F1 w Abu Zabi

Austrian Grand Prix, Sunday, Sebastian Kawka

Marko uderza w Antonellego. Wolff: “Jak bezmózgim trzeba być…”



Utrata pozycji przez Andreę Kimiego Antonellego na rzecz Lando Norrisa rozwścieczyła niektórych w Red Bullu, w tym Helmuta Marko. Ten natomiast rozzłościł Toto Wolffa.

Trzeba przyznać, że za sprawą błędu strategicznego McLarena, wyścig o GP Kataru był bardzo ciekawy. Oscar Piastri i Lando Norris nie wykorzystali okresu neutralizacji i musieli zjeżdżać w końcówce wyścigu. O ile w przypadku Piastriego skończyło się stratą “tylko” jednego miejsca, o tyle Norris prawie stracił aż 2 pozycje.

Prawie bowiem jadąc za Andreą Kimim Antonellim, nie był w stanie wyprzedzić kierowcy Mercedesa i dopiero po błędzie Włocha na przedostatnim okrążeniu, minął go. Dobrze widać to poniżej:

 

 

Dzięki temu Norris dojechał na 4. miejscu i stracił do Verstappena “tylko” 13 punktów. Znacznie poprawia to jego sytuację przed ostatnim wyścigiem sezonu w Abu Zabi (harmonogram zobaczycie tutaj).

Twierdzenie Marko

 

Inżynier Maxa Verstappena, Gianpiero Lambiase przekazał Holendorwi, że Antonelli przepuścił Norrisa. Holender tego nie skomentował, ale nie odmówił sobie tego Helmut Marko, główny doradca Red Bulla.

 

“Przepuścił go. To było zbyt jaskrawe. Machał mu żeby go minął” – powiedział Helmut Marko w rozmowie z niemieckim Sky Sports.

“Podjęliśmy dobrą decyzję podczas samochodu bezpieczeństwa, a potem dzięki naszej prędkości wyścigowej byliśmy w stanie utrzymać się za McLarenami. Max wykalkulował to bardzo precyzyjnie, jechał dokładnie tak szybko, by utrzymać Piastriego za sobą. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, ale dopasowaliśmy do tego naszą późniejszą strategię” – dodał Marko.

Toto ostro odpowiada

 

O tę wypowiedź Marko został zapytany szef Mercedesa, Toto Wolff.

 

“Helmut, to totalna bzdura i nonsens, która rozwala mi umysł. Walczymy o wicemistrzostwo wśród konstruktorów, jest to dla nas ważne, a Kimi walczy o potencjalne 3. miejsce w wyścigu. Jak bezmózgim trzeba być, by w ogóle mówić coś takiego” – mówi ostro Wolff, cytowany przez racingnews365.com.

“Irytuje mnie to ponieważ jestem już i tak podirytowany samym wyścigiem, błędem pod koniec i innymi błędami, a słuchanie takich nonsensów rozwala mnie. Poza tym, rozmawiałem z Gianpiero Lambiase i powiedziałem mu, że Kimi wypadł z toru, miał moment w poprzednim zakręcie” – dodaje szef Mercedesa.

Na podstawie: racingnews365.com



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

26-30 stycznia (Barcelona)

11-13 lutego (Bahrajn)

18-20 lutego (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję...

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi