KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na F1

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Maciej Dziubiński, Przemyslaw Lowkiewicz, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Stalowy Jaro, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Izabela Ch, Tomasz Ignaczak, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Tomasz Drążek, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Stefan P, Esox33, fajawodna, Manulski, M, Szonapoul, PAT Yellowbear, mbiela, King, tomek90, jacek79100, A, Kuba Wiśniewski

GP Holandii

GP Węgier

F1 Grand Prix of Hungary

Wrażenia po połówce: Racing Bulls



Racing Bulls to zespół, wobec którego zazwyczaj nie ma dużych oczekiwań. W tym roku jednak było nieco inaczej, ale oczekiwania zostały zaburzone przez zamieszanie w siostrzanej ekipie.

Zespół

 

RB w bardzo mocnym stylu kończyło ubiegły rok i spodziewano się, że w 2025 roku mogą być mocni. Pierwsze wyścigi sezonu przysłoniły jednak zmiany kierowców z Red Bullem, co nie ułatwiło pracy ekipie z Faenzy.

Nie można jednak powiedzieć, że spisują się słabo. Wręcz przeciwnie bo potrafią już dojeżdżać przed Red Bullem w wyścigach, a w kwalifikacjach nie tracą dużo.

RB może realnie walczyć o 6. czy nawet 5. miejsce w klasyfikacji generalnej, zwłaszcza, że ich forma idzie do góry. Mimo dopiero 8. miejsca w klasyfikacji generalnej, jest to całkiem dobry sezon w ich wykonaniu.


Moja ocena: 6,5/10

Kierowcy

 

*Oceniając kierowców biorę pod uwagę tylko wyścigi przejechane w RB.

Isack Hadjar

Po pierwszej rundzie sezonu, gdy kraksą w treningu Hadjar pozbawił się możliwości pojechania w kwalifikacjach i wyścigu, raczej nie spodziewaliśmy się, że po pierwszej części sezonu będziemy go tak dobrze oceniać. Trzeba przyznać, że Francuz jest pewnym punktem swojej ekipy, rzadko zawodzi, a do tego jest szybki – i w kwalifikacjach i w wyścigu.

Dopóki będzie jeździł w RB, może tylko rosnąć w siłę.

Moja ocena: 8/10

Liam Lawson

Myślę, że podobnie możemy napisać o Lawsonie. Po wyrzuceniu z Red Bulla i kilku pierwszych wyścigach sezonu, nie spodziewaliśmy się, że jego ocena po pierwszej części sezonu będzie pozytywna. A przecież w trzech z czterech ostatnich wyścigów zajmował 6, 8. i 8. miejsca co jest wynikiem bardzo dobrym.


Liam Lawson zaczyna teraz pokazywać, dlaczego dostał szansę w Red Bullu i znów możemy widywać bardzo szybkiego zawodnika, których chyba czegoś się nauczył na początku tego roku.

Moja ocena: 6/10

Yuki Tsunoda

Trzeba też napisać o Yukim. Japończyk przejechał tylko 2 wyścigi w RB w tym roku i w żadnym nie zdobył punktów. Wysokie pozycje startowe dały mu jednak szanse powalczenia.

Patrząc zatem na dwie rundy, przejechane w RN, można dość nieźle oceniać Yukiego.

Moja ocena: 5/10

Statystyki

 

Miejsce w generalce: 8.
Punkty: 45
Najwyższa pozycja na starcie: 5.
Najwyższa pozycja w wyścigu: 6.
Wizyty w Q3: 14
Odpadnięcie w Q1: 4


Isack HadjarLiam LawsonYuki Tsunoda
Pozycja13.15.18.
Punkty22200*
Pole position000
Zwycięstwa000
Podia000
Najwyższa pozycja w wyścigu6.6.12.
Najwyższa pozycja na starcie5.6.5.
Wyżej w wyścigu1031
Wyżej w kwalifikacjach1031
Sektory kwalifikacji3174
Lepszy czas wyścigu760
Wizyty w Q3842
Odpadnięcie w Q1040
Średnia pozycja na starcie9,9212,77
Średnia pozycja na mecie11,6212,9214
Ukończone wyścigi1292
Udane wyprzedzenia7152
Przejechane kilometry37133076612
Koszty dla zespołu$0,302 mln$0,512$0
Zarobki$1 mln$3 mln$3 mln

Waszym zdaniem

 

Zapraszam teraz Was do wyrażenia swojej opinii o RB po pierwszej części sezonu 2025.

 

Jak oceniasz postawę RB w pierwszej części sezonu 2025?

Czy według Ciebie RB zmieni swoje miejsce w klasyfikacji konstruktorów w sezonie 2025?

Czy według Ciebie pozycja zespołu w klasyfikacji generalnej odzwierciedla potencjał jego bolidu?

Jak oceniasz postawę Isacka Hadjara w pierwszej części sezonu 2025?

Jak oceniasz postawę Liama Lawsona w pierwszej części sezonu 2025?

Jak oceniasz postawę Yukiego Tsunody w pierwszej części sezonu 2025?

Wrażenia po połówce RB
Dziękuję za głosowanie!

Share your Results:

Oceniliście Haasa

 

Ocena zespołu: 4,65

Czy według Ciebie Haas opuści 9. miejsce w klasyfikacji konstruktorów w sezonie 2025?
Tak, mogą awansować: 49%
Nie, zostaną na nim: 37%
Nie, spadną: 4%
Trudno powiedzieć: 10%
Czy według Ciebie pozycja zespołu w klasyfikacji generalnej odzwierciedla potencjał jego bolidu?
Tak: 56%
Nie, powinni być wyżej: 27%
Nie, powinni być niżej: 1%
Trudno powiedzieć: 16%

Ocena Estebana Ocona: 5,27
Ocena Olivera Bearmana: 5,72



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Holandii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 sierpnia:
godz. 12:30 – Trening
godz. 16:30 -Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 22 sierpnia:
godz. 12:00 – Sprint
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 23 sierpnia:
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

Lone Star Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi