KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na F1

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Maciej Dziubiński, Przemyslaw Lowkiewicz, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Stalowy Jaro, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Izabela Ch, Tomasz Ignaczak, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Tomasz Drążek, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Stefan P, Esox33, fajawodna, Manulski, M, Szonapoul, PAT Yellowbear, mbiela, King, tomek90, jacek79100, A, Kuba Wiśniewski

GP Kanady

6h Spa WEC

Kierowcy GP sezon 2025

Pojedynki zespołowe w połowie 2025: Jeden niepokonany w wyścigach



Za nami 12 z 24 wyścigów sezonu 2025. Na tym etapie są już kierowcy, którzy mogą być niemal pewni wygrania wewnętrznego pojedynku z partnerem z zespołu.

Tu jest jeden kierowca, który zawsze dojeżdżał w wyścigu przed partnerem z zespołu. Mowa o George Russellu, który ani razu nie przegrał z Andreą Kimim Antonellim. Max Verstappen ma bilans 11-1 z dwoma partnerami zespołowymi, a w swoim zespole dominują również Isack Hadjar czy Charles Leclerc.

Jedynym zespołem, w którym mamy remis jest McLaren.

 

WYŚCIG
McLarenLando Norris1410Oscar Piastri
FerrariCharles Leclerc194Lewis Hamilton
Red Bull RacingMax Verstappen211Yuki Tsunoda
MercedesGeorge Russell213Andrea Kimi Antonelli
Aston MartinFernando Alonso168Lance Stroll
AlpinePierre Gasly117Franco Colapinto
Haas Esteban Ocon1113Oliver Bearman
RBIsack Hadjar157Liam Lawson
WilliamsAlexander Albon159Carlos Sainz Jr.
SauberGabriel Bortoleto1014Nico Hülkenberg
Alpine Jack Doohan24Pierre Gasly
Red Bull RacingMax Verstappen20Liam Lawson
RBIsack Hadjar11Yūki Tsunoda

Jedynymi niepokonanymi w kwalifikacjach są Fernando Alonso i Max Verstappen. Również w czasówkach w Mercedesie wyraźnie dominuje George Russell.

Remisowo jest w Haasie i Sauberze.

KWALIFIKACJE
McLarenLando Norris1311Oscar Piastri
FerrariCharles Leclerc195Lewis Hamilton
Red BullMax Verstappen220Yuki Tsunoda
MercedesGeorge Russell213Andrea Kimi Antonelli
Aston MartinFernando Alonso240Lance Stroll
AlpinePierre Gasly135Franco Colapinto
Haas Esteban Ocon1014Oliver Bearman
RBIsack Hadjar166Liam Lawson
WilliamsAlexander Albon914Carlos Sainz Jr.
SauberGabriel Bortoleto1212Nico Hülkenberg
Alpine Jack Doohan15Pierre Gasly
Red Bull RacingMax Verstappen20Liam Lawson
RBIsack Hadjar11Yūki Tsunoda

 

W żadnym z 36 przejechanych dotychczas sektorów kwalifikacji Max Verstappen nie był wolniejszy od partnera zespołowego. Imponujące bilanse w tym aspekcie mają też Fernando Alonso i George Russell. Najbliżej remisu jest w Haasie.

SEKTORY KWALIFIKACJI
McLarenLando Norris3336Oscar Piastri
FerrariCharles Leclerc5121Lewis Hamilton
Red Bull RacingMax Verstappen642Yuki Tsunoda
MercedesGeorge Russell6111Andrea Kimi Antonelli
Aston MartinFernando Alonso639Lance Stroll
AlpinePierre Gasly4212Franco Colapinto
Haas Esteban Ocon2940Oliver Bearman
RBIsack Hadjar4917Liam Lawson
WilliamsAlexander Albon2937Carlos Sainz Jr.
SauberGabriel Bortoleto2940Nico Hülkenberg
Alpine Jack Doohan414Pierre Gasly
Red Bull RacingMax Verstappen60Liam Lawson
RBIsack Hadjar24Yūki Tsunoda

Jeżeli chodzi o najszybsze okrążenia wyścigu to najbardziej nad swoimi partnerami z zespołu dominuje Max Verstappen. Najbliżej remisu jest w Williamsie i Astonie Martinie.

NAJSZYBSZE OKRĄŻENIE W WYŚCIGU
McLarenLando Norris1212Oscar Piastri
FerrariCharles Leclerc139Lewis Hamilton
Red Bull RacingMax Verstappen211Yuki Tsunoda
MercedesGeorge Russell159Andrea Kimi Antonelli
Aston MartinFernando Alonso1111Lance Stroll
AlpinePierre Gasly611Franco Colapinto
RBIsack Hadjar139Liam Lawson
Haas Esteban Ocon1212Oliver Bearman
WilliamsAlexander Albon1014Carlos Sainz Jr.
SauberGabriel Bortoleto1012Nico Hülkenberg
Alpine Jack Doohan24Pierre Gasly
Red Bull RacingMax Verstappen11Liam Lawson
RBIsack Hadjar10Yūki Tsunoda



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 22 maja:
godz. 18:30 – FP1
godz. 22:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 23 maja:
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 24 maja:
godz. 22:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi