Już w południe rozdane zostaną pierwsze punkty w ramach Grand Prix Belgii Formuły 1. Jak wygląda ustawienie na starcie?
Reprymendy
Sędziowie nie mieli dziś dużo pracy podczas treningu i kwalifikacji, ale i tak musieli wymierzyć kary reprymend. Dostali je George Russell oraz Yuki Tsunoda.
W obu przypadkach chodziło o przekroczenie maksymalnego czasu okrążenia podczas okrążenia wyjazdowego w trakcie kwalifikacji do Sprintu. Zarówno kierowca Mercedesa jak i zawodnik Red Bulla robili sobie miejsce przed okrążeniem pomiarowym, ale pojechali za wolno.
Sędziowie nie mieli wyjścia jak dać obu zawodnikom reprymendy – dla Tsunody to druga w tym sezonie, a dla Russella pierwsza.
Tempo wyścigowe
Już dziś czeka nas walka o punkty w Belgii w ramach Sprintu. Pierwszą decyzją przed wyścigiem na dystansie 15 okrążeń będzie wybór opon. W ubiegłym roku opony twarde wytrzymywały średnio 20 okrążeń w wyścigu, pośrednie 12, a miękkie 8. Jest zatem mało prawdopodobne by ktoś zdecydował się na najbardziej miękką mieszankę.
Oczywiście te założenia nie będą aktualne jeżeli zacznie padać.
Patrząc na tempo wyścigowe, faworytem pozostaje McLaren, daleko przed Red Bullem i Mercedesem. Jeszcze większą stratę ma Ferrari.

Ustawienie na starcie
Kierowcy w takiej kolejności ruszą do wyścigu:

Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 12:00. Zapraszam już teraz na relację live, która ruszy około godz. 11:20.


