KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP   Kup Eleven Sports

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Stalowy Jaro, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, Marcin Rentflejsz, szymon034, Tomasz Ignaczak, Izabela Ch, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Grzegorz Wojtaszewski, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Paweł Kozłowski, Michał Pędzikiewicz.
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
I fit I sit, Dastan, Piotr, Kamil Orczyk, Robert

Harmonogram

large-2022 Australian Grand Prix - Thursday-4

Pierwszy raceweek sezonu 2025 Formuły 1!



Doczekaliśmy się! Po ponad 3 miesiącach przerwy wraca Formuła 1! Pierwszy weekend sezonu zapowiada się bardzo ciekawie – nie tylko w Formule 1.

F1

 

To będzie nietypowy sezon. Mnóstwo zmian kierowców, pięciu-sześciu debiutantów i… ostatni rok obowiązywania starych przepisów. Według mnie to właśnie ten ostatni fakt może mieć największe znaczenie dla przebiegu rywalizacji.

Początek sezonu będzie jeszcze ważniejszy niż zwykle. Jeżeli ktoś już na wstępnej fazie sezonu spostrzeże, że nie ma szans na walkę o najwyższe cele, może odpuścić rozwój auta i przekierować swoje zasoby ludzko – finansowo – czasowe na rok 2026.

To sprawia, że możemy – zwłaszcza w drugiej połowie roku – spodziewać się wielu niespodzianek i być może dominacji jednej ekipy, a na pewno zmniejszenia liczby ekip bijących się o zwycięstwa.

 

Na start sezonu dostajemy wyścig o GP Australii – mamy zatem powrót do “starych dobrych czasów”, gdy ściganie zaczynało się właśnie na Albert Park. Od razu warto zaznaczyć, że ten tor nie jest zbyt reprezentatywny i wyniki rywalizacji niekoniecznie mogą odzwierciedlać potencjał ekip w kolejnych rundach.

Początek sezonu w Australii oznacza bardzo wymagający harmonogram dla nas. Sesje F3 będą bardzo późno, a F1 bardzo wcześnie. Ale czego się nie robi gdy wraca królowa motorsportu:
Piątek, 14 marca:
godz. 2:30 – 3:30 – Pierwszy trening
godz. 6:00 – 7:00 – Drugi trening

Sobota, 15 marca:
godz. 2:30 – 3:30 – Trzeci trening
godz. 6:00 – 7:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 16 marca:
godz. 5:00 – Wyścig

Pikanterii dodaje fakt, że obecne prognozy pogody wskazują 65% szans na deszcz podczas rywalizacji w Melbourne. To sporo.

 

W najbliższych dniach na blogu pojawi się znacznie więcej tekstów zapowiadających sezon Formuły 1 – zapraszam!

Pełny harmonogram Grand Prix Australii F1 znajdziecie tutaj. Przypominam, że F1 można oglądać w Eleven Sports (w ten weekend wszystko w Eleven Sports 1) oraz F1 TV Pro.

F3

 

Oczywiście Formuła 1 przyciąga uwagę wszystkich, ale my będziemy też zwracać baczną uwagę na Formułę 3 – trzeci rok z rzędu. Tym razem pojedzie w niej Roman Biliński w ekipie Rodina.

Polski kierowca bardzo dobrze prezentował się podczas testów i może dać nam sporo radości. Wygląda na to, że wprowadzenie nowych aut do serii przysłużyło się Rodinowi, który powinien ogrywać ważną rolę w stawce – trzymamy za to kciuki.

Wyścigi Formuły 3 będzie można oglądać w Eleven Sports 1 i Eleven Sports 2.

Oto stawka Formuły 3 w sezonie 2025:
Prema: Brando Badoer, Noel Leon, Ugo Ugochukwu
Trident: Noah Stromsted, Rafael Camara, Charlie Wurz
ART: Laurens van Hoepen, Tukka Taponen, James Wharton
Campos: Mari Boya, Tasanapol Intraphuvasak, Nikolas Tsolov
Hitech: Martinius Stenshorne, Joshua Dufek, Gerrard Xie
MP Motorsport: Tim Tramnitz, Bruno del Pino, Alessandro Giusti
Van Amersfoort Racing: Theophile Nael, Santiago Ramos, Ivan Domingues
Rodin: Roman Biliński, Callum Voisin, Louis Sharp
AIX Racing: Javier Sagrera, Nicola Marinangeli, Nikita Bedrin
DAMS: Nicola Lacorte, Matias Zagazeta, Christian Ho

 

Harmonogram weekendu przedstawia się następująco:
Czwartek, 13 marca:
godz. 22:50 – 23:35 – Trening F3

Piątek, 14 marca:
godz. 4:00 – 4:30 – Kwalifikacje F3

Sobota, 15 marca:
godz. 1:15 – 2:00 – Sprint F3
godz. 23:00 – 23:50 – Wyścig główny F3



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 marca:
godz. 4:30 – Trening
godz. 8:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 22 marca:
godz. 4:00 – Sprint
godz. 8:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 23 marca:
godz. 8:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi