KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP   Kup Eleven Sports

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

733

Kultowe samochody z USA – czy wciąż warto je sprowadzać do Polski?

Sprowadzanie pojazdów zza oceanu na własną rękę bywa problematyczne, szczególnie jeśli nie masz kontaktów w tym kraju. Na szczęście możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia firm, które zawodowo zajmują się ściąganiem pojazdów z USA. W ten sposób możesz bez większych problemów importować kultowe klasyki z tego kraju!

Amerykańska motoryzacja cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Wiele osób szuka typowo sportowych aut z duszą, a także dużych pickup’ów, w których można komfortowo podróżować z całą rodziną i mnóstwem bagażu. A zatem jak najwygodniej importować auta z USA do Polski? Zajrzyj do poradnika i dowiedz się, jak to zrobić!

Klasyczne samochody z USA – jakie modele warto wziąć pod uwagę?

Interesujesz się zabytkową motoryzacją z USA? W takim razie musisz wiedzieć, jakie modele samochodów wciąż warto sprowadzać – zarówno do prywatnej kolekcji, jak i do odrestaurowania i odsprzedaży. Oprócz prawdziwej klasyki, czyli samochodów marki Dodge, Pontiac i Ford, możesz też postawić na nietypowe modele, np. Datsun 280Z.

To wyjątkowy samochód z wieloletnią historią, który po odrestaurowaniu na pewno przyciągnie uwagę na polskich drogach. Zanim zdecydujesz się na import klasycznego auta
z USA, upewnij się, że jego stan techniczny nadaje się do dalszych prac renowacyjnych.
Poznaj też ceny rynkowe, aby nie przepłacić za klasyka.

Sprowadzanie aut z USA – jak bezpiecznie i sprawnie sprowadzić klasyka do Polski?

W praktyce to naprawdę proste, szczególnie kiedy korzystasz z profesjonalnego wsparcia.
W ramach współpracy z firmą zajmującą się zawodowo importem aut z USA możesz ściągnąć wymarzony pojazd z minimum formalności do załatwienia.

  1. Przejrzyj dostępne oferty klasycznych samochodów na sprzedaż – najczęściej są to aukcje internetowe, w których można wziąć udział wyłącznie z przedstawicielem dostępnym w USA.
  2. Wpłacasz kaucję potrzebną do licytacji pojazdu.
  3. Po wygranej aukcji wpłacasz pozostałą kwotę potrzebną na zakup pojazdu oraz opłacasz transport auta drogą morską.
  4. Pamiętaj też o opłatach cła i podatku, zależnie od rocznika, wartości pojazdu oraz pojemności silnika.

Po wszystkim nie pozostaje Ci nic innego, jak poczekać na dostawę. Kiedy samochód dotrze do portu w Polsce, zostanie przetransportowany pod wskazany adres. Wtedy możesz zacząć prace związane z renowacją i odnowieniem klasyka.

Zobacz także: Auta z USA — klasyka i nowoczesność na wyciągnięcie ręki!

Kiedy warto zdecydować się na sprowadzenie klasycznego auta z USA?

Postaw na taką opcję, jeśli:

  • interesujesz się zabytkową motoryzacją;
  • Twoją największą pasją są typowo amerykańskie samochody;
  • chcesz mieć pojazd, który wyróżni się na polskich drogach;
  • bierzesz udział w zlotach samochodowych i potrzebujesz nietypowego auta.

Sprowadzanie klasyków z USA to świetny sposób, aby zbudować nietypową i niepowtarzalną kolekcję samochodów. Możesz też sprowadzać auta do odrestaurowania i późniejszej sprzedaży – najczęściej ze sporym zyskiem, gdyż amerykańskie klasyki stale zyskują na wartości.

Materiał partnera

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 marca:
godz. 4:30 – Trening
godz. 8:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 22 marca:
godz. 4:00 – Sprint
godz. 8:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 23 marca:
godz. 8:00 – Wyścig

Popularne tagi