KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP   Kup Eleven Sports

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Stalowy Jaro, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, Marcin Rentflejsz, szymon034, Tomasz Ignaczak, Izabela Ch, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Grzegorz Wojtaszewski, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Paweł Kozłowski, Michał Pędzikiewicz.
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
I fit I sit, Dastan, Piotr, Kamil Orczyk, Robert

Harmonogram

Inter Europol Competition

Inter Europol Competition o Le Mans: Chcemy to wygrać!



Inter Europol Competition potwierdził zgłoszenia Pro i Pro/Am LMP2 do 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 2025 roku.

Polski zespół z Małopola powróci na Le Mans w 2025 roku. Dwie, bardzo mocne załogi powalczą o najwyższy stopień podium w słynnym klasyku na torze Circuit De La Sarthe.

Po odniesieniu zwycięstwa w kategorii LMP2 w 2023 roku oraz drugiego miejsca w 2024, zespół wraca z dużymi oczekiwaniami, aby spróbować zdobyć najwyższy stopień podium zarówno ze składem Pro, jak i Pro/Am.

W samochodzie LMP2 #43 z kategorii Pro zasiądą były zwycięzca Kuba Śmiechowski, który w ubiegłym roku rywalizował i wygrał IMSA a w sezonie 2025 będzie startował w ELMS, Tom Dillmann oraz nowy kierowca zespołu, fabryczny kierowca zespołu Acura, Nick Yelloly.

W ramach nagrody za sukces w IMSA oraz zdobycie Trofeum Trumana, Nick Boulle wystartuje w kategorii Pro/Am w Orece z numerem #34, wspólnie z doskonale znanym z Inter Europol Competition Luką Ghiotto oraz nowicjuszem zespołu, lokalnym mieszkańcem Le Mans, Jeanem-Baptiste Simmenauerem.
W 93. edycji 24-godzinnego wyścigu, zespoły #34 i #43 staną do rywalizacji z 62 samochodami, w tym 15 rywalami w kategorii LMP2.

 

„Bardzo się cieszę, że mamy dwa mocne samochody w 24-godzinnym wyścigu Le Mans 2025. Nasze sukcesy w ostatnich latach pokazują, że zawsze możemy walczyć o zwycięstwo! Cieszę się, że mamy samochód w kategorii Pro i Pro/Am, z dwoma bardzo mocnymi ekipami i składem” – mówi Sascha Fassbender, Dyrektor Sportowy Zespołu.

„W samochodzie #34 z Nickiem, JB i Luką, jestem bardzo zadowolony z tego połączenia kierowców, ponieważ dwóch z nich ściga się z nami w ELMS i Le Mans, a Nick, który wygrał z nami w zeszłym roku w IMSA, pokazał, że jest jednym z najsilniejszych brązowych kierowców na świecie. W samochodzie #43 z Kubą, Nickiem i Tomem mamy ten sam skład co w ELMS, więc świetnie się ze sobą dogadują. Chcemy odzyskać tytuł, którego nie udało nam się obronić w zeszłym roku, gdy skończyliśmy na drugim miejscu. Z niecierpliwością czekam na cały sezon i bądźcie na bieżąco” – dodaje.

Zwycięstwo w 24h Le Mans na koncie ma już Kuba Śmiechowski, który z optymizmem podchodzi do rywalizacji w kolejnej edycji wyścigu.

„Bardzo się cieszę na powrót na tor w Le Mans, to mój ulubiony europejski tor. Z Tomem i Nickiem jako moimi partnerami, cel jest jasny: chcę osiągnąć trzy kolejne podium, a mam nadzieję, że w tym roku będzie to najwyższy stopień” – mówi Polak.

„Wyjazd na Le Mans z tak wspaniałym zespołem i znakomitym składem to coś, na co czekam. Cel jest jasny – zwycięstwo” – dodaje Tom Dillman.

 

„Bardzo się cieszę, że jestem częścią tego składu, Kuba wcześniej wygrał ten wyścig, podobnie jak Inter Europol Competition, więc nie mogę się doczekać, żeby zasiąść za kierownicą i powtórzyć ich sukces z 2023 roku. Jeździłem po torze w HyperCarze w zeszłym roku, więc jestem podekscytowany, że mogę być konkurencyjny i zająć miejsce na czele stawki” – zaznacza Nick Yelloly.

Auto numer 34 będzie rywalizowało w kategorii Pro-Am.

„Udział w 24 godzinach Le Mans to spełnienie całkowicie życiowego marzenia i ostateczny test dla każdego kierowcy w motorsporcie. Jestem niezwykle dumny, że mogę podjąć to wyzwanie, reprezentując nie tylko mój zespół, ale także pasję i precyzję, które napędzają mnie zarówno na torze, jak i poza nim” – mówi Nicholas Boulle.

„Robienie tego z Inter Europol Competition po takim niesamowitym sezonie w zeszłym roku, jeżdżąc z Kubą i Tomem, będzie dla mnie wielkim wyróżnieniem. Udowodnili, że potrafią stworzyć niesamowity samochód, a na ten wyścig w szczególności, więc skupimy się i powalczymy, aby osiągnąć świetny wynik. Jestem podekscytowany, że poznam Lukę i JB, w czasie przygotowń do tego wydarzenia. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego! W rzeczywistości, dzień rozpoczęcia wyścigu to pierwszy urodziny mojej córki, Celine, więc mam nadzieję, że przyniesie nam szczęście (i świetne urodziny we Francji!)” – dodaje Jean-Baptiste Simmenauer.

„Bardzo się cieszę, że dołączam do Inter Europol na ten kultowy wyścig. Jestem podekscytowany powrotem do Le Mans, mojego domowego wyścigu, i podjęciem się tego niesamowitego wyzwania z tak utalentowanym zespołem ze mną. To dla mnie zaszczyt dołączyć do zespołu po raz pierwszy w Le Mans. Dla każdego kierowcy wyścigowego, Le Mans to jeden z tych wyścigów, które zawsze mają na swojej liście życzeń; spełnienie marzeń. To dla mnie wyjątkowa chwila, bardzo się cieszę” – kończy Luca Ghiotto.

Na podstawie informacji prasowej



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 marca:
godz. 4:30 – Trening
godz. 8:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 22 marca:
godz. 4:00 – Sprint
godz. 8:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 23 marca:
godz. 8:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi