KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP   Kup Eleven Sports

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Maciej Dziubiński, Przemyslaw Lowkiewicz, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Stalowy Jaro, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Izabela Ch, Tomasz Ignaczak, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Tomasz Drążek, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Stefan P, Esox33, fajawodna, Manulski, M, Szonapoul, PAT Yellowbear, mbiela, King, tomek90, jacek79100, A, Kuba Wiśniewski

Harmonogram

250313_SFHP_F1_R01_AUSTRALIA_CA_0101448_088471e4-494c-47c1-8422-d3c71da669d4

Hamilton “powoli układa puzzle”



Zgodnie z przewidywaniami, Lewis Hamilton będzie potrzebował czasu by przyzwyczaić się do prowadzenia bolidu Ferrari. Wierzy jednak, że z każdą sesją będzie lepiej.

Przejście Lewisa Hamiltona do Ferrari było najgłośniejszym transferem ubiegłego roku. Niektórzy mają bardzo duże oczekiwania wobec startów Lewisa Hamiltona w czerwonych barwach. Eksperci oraz sam kierowca zdają sobie jednak sprawę, że początkowo dorównanie Charlesowi Leclercowi będzie trudne.

W dzisiejszych treningach przed GP Australii Hamilton dwukrotnie miał gorszy czas od Charlesa Leclerca. W pierwszym treningu było to 0,610 straty (Leclerc P3, Hamilton P12), a w drugim Leclerc był najszybszy, a Lewis stracił do niego 0,44 sekundy (Hamilton P5).

“Niesamowicie było wyjechać tu w Ferrari. Szczerze mówiąc, samochód zachowywał się zupełnie inaczej w stosunku do tego, czego doświadczyłem wcześniej. W pierwszym treningu zajęło mi zatem trochę usadowienie się” – przyznaje Hamilton.

 

“W drugiej sesji było zdecydowanie lepiej, budowałem pewność siebie i nabierałem prędkości kawałek po kawałku” – dodaje kierowca.

W trakcie sesji słyszeliśmy komunikaty Lewisa. Anglik narzekał na podsterowność oraz trudności w skręcaniu. Siedmiokrotny mistrz świata wie jednak, że może to wynikać z jego wieloletnich przyzwyczajeń do prowadzenia Mercedesa.

“Nie chodzi o to, że samochód jest słaby czy coś w tym stylu. Wymaga po prostu innego sposobu jazdy więc dostosowuję mój styl krok po kroku. Cieszę się jednak jazdą” – mówi Lewis.

 

“W pierwszym treningu było trochę bałaganu, ale drugi zaczynał wyglądać nieco lepiej. Nadal uczę się zmian ustawień. Nie mam ich od razu pod ręką, tak jak to było w Mercedesie, gdzie jeździłem tak długo i dokładnie wiedziałem, jakich zmian trzeba dokonać. Nadal pracuję nad tym, by zrozumieć, co mogę zrobić z narzędziami, którymi dysponuję” – dodaje Hamilton.

Anglik sam daje tu jako przykład swojego partnera z zespołu.

“To ciekawe bo widać po Charlesie, że zna samochód i wie co robi – jest tu od tak dawna. Ale ja też powoli składam puzzle razem” – zaznacza Lewis.

Jak myślicie, Lewisowi uda się być bliżej Leclerca w kwalifikacjach?



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 2 maja:
godz. 18:30 – Trening
godz. 22:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 3 maja:
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 4 maja:
godz. 22:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi